Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Brněnský Nový Tuzex v areálu výstaviště dostane novou podobu

Brněnský Nový Tuzex v areálu výstaviště dostane novou podobu

Brněnský Nový Tuzex v areálu výstaviště dostane novou podobu
10. 5. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: archiv

Soukromý investor chce budovu přeměnit na vědecko-výzkumný Riviera Research Park s kancelářemi a laboratořemi. Budova, která sousedí s mimoúrovňovou křižovatkou Hlinky bude mít nově namísto tří poschodí šest.

Investor plánuje, že k nyní třípatrové budově přistaví další tři poschodí a dostaví ji do zásobovacího dvora. Parkovat se bude v prvním podlaží, v dalších patrech budou kanceláře, laboratoře, jídelna a další zázemí. Součástí stavby jsou chodníky, zeleň i zelená střecha.

Město vznik dalšího vědecko-výzkumného centra, které doplní funkce v oblasti výstaviště, vítá. Požaduje, aby před vydáním územního rozhodnutí investor stavby uzavřel s městem smlouvu o spolupráci vyplývající ze Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. V této smlouvě bude zajištěna koordinace prací s projektem Arena Brno. Dále se podmínky týkají odvodnění a odkanalizování. To musí být navrženo dle požadavků Generelu odvodnění města Brna a platné legislativy.

Investor také slíbil dořešit případný nedostatek parkovacích míst, která by mohla být umístěna v areálu výstaviště.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl