Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Bývalá holešovická kalírna půjde k zemi, vystřídá ji bytový dům

Bývalá holešovická kalírna půjde k zemi, vystřídá ji bytový dům

Bývalá holešovická kalírna půjde k zemi, vystřídá ji bytový dům
27. 3. 2019 / Autor: Vacková Anna Popisek: Klub Továrna skončil v objektu už loni na podzim

Bývalá továrna na pivovarská zařízení v Praze-Holešovicích půjde k zemi. Místo někdejší kalírny na rohu ulice Dělnická a V Háji chystá brněnský developer bytový dům. 

Kvůli projektu skončil v budově už na podzim klub Továrna. U jeho zrodu byl Roman Týc ze skupiny Ztohoven a filmařka Amálie Kovářová. „Potvrzuji, že investor obdržel povolení k odstranění stavby. V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele,“ sdělil Jaroslav Smrčka, obchodní ředitel developerské skupiny MS-Invest. Ta na projektu spolupracuje s vlastníkem objektu firmou M Dělnická. Nemovitost původně patřila italské developerské skupině FIM Group.

Bytový dům s komerčními prostory

Projekt již od stavebního úřadu Prahy 7 dostal rovněž územní rozhodnutí. Před prvním kopnutím do země je třeba získat ještě stavební povolení. Detaily projektu zatím developer nezveřejnil. Podle informací v územním rozhodnutí se u tramvajové zastávky Maniny bude stavět bytový dům s komerčními prostory. Stavba bude mít osm nadzemních podlaží.

Atraktivní lokalita

Praha 7 je mezi developery velmi populární. „Holešovice jako lokalita pro nové developerské projekty byla v poslední době na vzestupu. V budoucnu by se měla uvolnit stavební uzávěra na území Bubny-Zátory, kde má vzniknout nová čtvrť. To Holešovice ještě více zatraktivní,“ uvedl realitní specialista Petr Strýček z poradenské společnosti JLL. Hned naproti projektu v Dělnické ulici se v režii slovenského investora Cresco připravuje přestavba bývalé Tesly Holešovice. Výsledkem mají být nové coworkingové kanceláře.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl