Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Brněnská tvorba Adolfa Loose ve světle konfiskací „německého“ majetku po roce 1945

Brněnská tvorba Adolfa Loose ve světle konfiskací „německého“ majetku po roce 1945

Brněnská tvorba Adolfa Loose ve světle konfiskací „německého“ majetku po roce 1945
5. 11. 2018 / Autor: es.wikiarquitectura.com Popisek: Architekt Adolf Loos

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze si vás dovoluje pozvat na první přednášku 32. cyklu veřejných přednášek Umění včera a dnes na téma: Architektura, věda a politika v poválečném Československu.

Přednáška se uskuteční v úterý 6. listopadu 2018 od 18:30 hodin v prostorách UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, posluchárna 115.

Aktuální téma je Brněnská tvorba Adolfa Loose ve světle konfiskací „německého“ majetku po roce 1945
Přednáší: Jana Kořínková (Fakulta výtvarných umění VUT)

Pátrání po osudech konfiskovaného majetku, který byl po válce odebrán rodině brněnského velkoprůmyslníka Viktora Bauera na základě Benešova dvanáctého dekretu, přerostl v takřka detektivní činnost. Ta přináší nečekaná zjištění ohledně stavebníkovy spolupráce s Adolfem Loosem, včetně identifikace dosud neznámé realizace architektaHrušovanech u Brna.

Otevírá také otázky spojené s protiněmeckými náladami první republiky a poválečnou konstrukcí národní kulturní identity, v níž mají konfiskáty dodnes nezastupitelné místo.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl