Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Bazén v Moravské Třebové by měl být opraven

Bazén v Moravské Třebové by měl být opraven

Bazén v Moravské Třebové by měl být opraven
23. 7. 2018 / Autor: docplayer.cz Popisek: Bazén byl uzavřen na doporučení statika

Moravská Třebová na Svitavsku zahájí opravy krytého bazénu. Ten je z důvodu havarijního stavu od loňského října uzavřený. Opravy by měly začít na přelomu září a října. Náklady jsou odhadovány na třicet pět milionů korun.

„Na konci příštího roku by v něm děti už mohly něco odplavat. Ale tohle dopředu nikdy nemohu garantovat," řekl vedoucí odboru rozvoje města Miroslav Netolický.

Práce začnou v termínu v případě, že město vybere ze tří nabídek a žádná z firem se neodvolá. Dotace na tyto projekty nejsou, a tak ho radnice hradí plně ze svého rozpočtu, řekl Netolický.

Odpadávající beton a rezavé trubky

Bazén, který slouží pro školní výuku plavání dětí ze tří místních škol, byl uzavřen na doporučení statika. Důvodem byl jeho havarijní stav. Ze železobetonových stropů ve sklepě odpadává beton a trubky korodují. Město zvažovalo možnost zvětšení sedmnáctimetrového bazénu. Z důvodu finanční náročnosti však k této variantě nedošlo.

„Hodně jsme debatovali o tom, aby sloužil i veřejnosti, ale převážil názor, že bude jenom pro školní výuku. Ale bude moderní a na příštích padesát let ho máme vyřešený, protože situace tam byla velmi špatná," uvedl dále Netolický.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl