ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Atelier 8000 za rok slaví třicet let existence

Atelier 8000 za rok slaví třicet let existence

Atelier 8000 za rok slaví třicet let existence
27. 6. 2019 / Autor: TV Architect Popisek: Atelier 8000

Atelier 8000 vznikl v roce 1990. Krédo kanceláře spočívá v přemýšlení o architektovi jako o člověku, který má nad projektem plnou zodpovědnost. Proto Atelier 8000 dlouhodobě spolupracuje s externími odborníky a dalšími architektonickými kancelářemi.

ATELIER 8000 byl založen architekty Jiřím Stříteckým a Martinem Krupauerem. Základem byla touha stavět a realizovat stavby s maximální mírou tvůrčí a pracovní svobody a odpovědnosti vůči klientovi - investorovi. Přesvědčení o architektovi jako o člověku, který je klientovi zodpovědný za celý průběh díla od návrhu až po realizaci, vedla k vybudování týmu schopného profesionálně zajistit celý průběh stavby.

Činnost kanceláře zasahuje oblasti přímo související s územním plánováním a přípravou, projektem a realizací stavby. Oblast architektonicko - projektové činnosti zaujímá prostor tvorby urbanistické, architektonické a projektové dokumentace bez zvláštní oborové specializace. V případě složitějších realizací je kancelář schopna spolupracovat s partnerskými specializovanými firmami. Proto je kancelář schopna zpracovat i nejsložitější obchodní případy urbanistických a rozvojových studií, architektonických studií, projektů a realizací staveb.

Předprojektová příprava

Tvůrčí projekční a manažerské zkušenosti firmy jsou podloženy projektováním širokého spektra staveb. Mezi nimi jsou administrativní a administrativně obchodní komplexy, banky, sportovní stavby, bazény, jachetní přístavy, obytné objekty, rekonstrukce a rekonverze historických objektů a industriálních komplexů.

Základem každého projektu je předprojektová příprava, která shrnuje veškeré vstupní podklady, struktury projektu a projekčních prací. Na základě analýz jsou vyhodnoceny případná rizika a nejistoty s návrhy východisek. Klient následně dostává do rukou dokument, který kompletně mapuje problematiku celé zakázky a předchází tak komplikacím.

Množství externích odborníků

V současné době má Atelier dvě pobočky v Českých Budějovicích a v Praze. Atelier 8000 zaměstnává kolem 40 kvalifikovaných zaměstnanců - architektů, stavebních inženýrů, TZB inženýra - koordinátora, statika, specialisty na projektové řízení, pracovníka projektové kontroly, administrativní a pomocné pracovníky.

S Atelierem 8000 spolupracuje množství externích specialistů. Mezi trvale kooperující profese patří odborníci na vizualizace a animace, právní služby, ale i statika, požární ochrana, elektroinstalace, zdravotní instalace, vzduchotechnika a další.

Spolupráce s významnými kancelářemi

Stavby jsou realizované i ve ztížených podmínkách. Hluboko pod úrovní hranice spodní vody, v zátopové oblasti, v prolukách či velmi stísněných podmínkách, nad objekty metra, v místech s komplikovanými základovými poměry či ve složitých urbanistických a schvalovacích podmínkách v historickém jádru Prahy.

Mezi realizace Atelieru 8000 patří Zlatý Anděl, Cetrum Chodov, Stará Celnice, Česká advokátní komora, Galerie Šantovka či Factory Office Centrum. Atelier 8000 spolupracuje s významnými kancelářemi jako Architectures Jean Nouvel, Frank Gehry, Altoon+Porter, Benoy či Abbey. Má i širokou škálu klientů, k nimž patří ING GROUP, Telefónica, E.ON, ČSOB, IKANO, ECM, Rodamco, MCA, UBM, Škoda Auto, SKANSKA, Prior, SMC Development, Passerinvest.

lan

Doporučené pořady

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl