ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Schiedel

TV Architect představuje - Schiedel

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Developerská společnost 2MKZ (Jana Zápotocká)

zrušit

7 m 42 s

V dnešní době už komín není jen otvor ve zdi, který odvádí kouř z kamen. Doba se posunula natolik, že se komín stává i designovým a architektonickým prvkem mnoha budov. Navíc vyhovuje standardům moderního bydlení a jedná se o důmyslný konstrukční celek.

Specialistou je společnost Schiedel, která je už po mnoho let vedoucí firmou v oboru spalinových cest a komínových systémů v Evropě. Nabízí komplexní ucelený sortiment výrobků a technologií pro řešení odvodu spalin od všech druhů spotřebičů v bytových i nebytových prostorech.

Trendem současnosti jsou energeticky úsporné stavby. A také tomu se společnost snaží přizpůsobit.

„Energetická úspora je velké téma, my jsme proto se svými produkty připraveni. Toto téma dokážeme vyřešit a poskytnout lidem to, co potřebují, tedy energeticky úsporný komín ve spojení s krbem. K tomu patří zároveň i systém rekuperace,“ říká Jan Housa, obchodní ředitel společnosti Schiedel.

Trend úsporné výstavby je na neustálém vzestupu. Nejedná se pouze o energetické úspory, ale i nízkonákladové stavby o menších výměrách, které jsou nejen snadné na údržbu, ale především nepředstavují takovou zátěž pro rodinný rozpočet. Nepodsklepená výstavba představuje zásadní úsporu a velmi urychluje a zlevňuje výstavbu. Nevýhodou je absence nebo minimum technického zázemí. Do takového domu je ideálním řešením komínový systém Absolut. Ten má jako jediný na českém trhu certifikát pro pasivní a nízkoenergetické domy. Díky komínové patě reaguje na tento trend a umožňuje její umístění do obytné části domu. Komínová pata tak může být kdekoliv v interiéru, aniž by působila rušivým dojmem. Je to energeticky efektivní řešení odvodu spalin a současného přívodu vzduchu ve spojení se spotřebiči nezávislými na vzduchu v místnosti.

Pro zdravé bydlení pak společnost nabízí jedinečné řešení krbové vložky integrované do komínu. Kingfire vyhovuje nejpřísnějším trendům pasivních a nízkoenergetických domů. Lze jej provozovat i s řízeným větráním. Stává se tak unikátním spotřebičem, který nemá na českém trhu obdoby.

Rekuperace

Společnost se v poslední době zaměřila také na rekuperaci.

„Domy se staví stále těsněji a energeticky efektivněji a větrání řešíme bohužel stále bez ohledu na tepelné ztráty a komfort bydlení. Energetické požadavky na dům jsou dnes mimořádně přísné, a proto jsme začali řešit i tuto problematiku. Aktuálně jsme schopni dodat rekuperaci včetně návrhu. Dokážeme architektům i projektantům nabídnout ucelený servis a společně s krbem a komínem dodat i rekuperační systém na klíč,“ říká Housa.

Krbový konfigurátor

Společnost také nabízí systém, díky kterému si krb a komín můžete navrhnout přímo v jejich konfigurátoru. Konečný zákazník, ať už architekt či rodina, si může navolit, kam v domě systém instalovat. V systému si pak můžete vyhrát s prostorem, designem i barvami. Díky tomu zájemci získají první inspiraci, jak by krb v místnosti mohl vypadat.

Podívejte se také na TVbydleni.cz:

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu