ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Schiedel

TV Architect představuje - Schiedel

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Developerská společnost 2MKZ (Jana Zápotocká)

zrušit

7 m 42 s

V dnešní době už komín není jen otvor ve zdi, který odvádí kouř z kamen. Doba se posunula natolik, že se komín stává i designovým a architektonickým prvkem mnoha budov. Navíc vyhovuje standardům moderního bydlení a jedná se o důmyslný konstrukční celek.

Specialistou je společnost Schiedel, která je už po mnoho let vedoucí firmou v oboru spalinových cest a komínových systémů v Evropě. Nabízí komplexní ucelený sortiment výrobků a technologií pro řešení odvodu spalin od všech druhů spotřebičů v bytových i nebytových prostorech.

Trendem současnosti jsou energeticky úsporné stavby. A také tomu se společnost snaží přizpůsobit.

„Energetická úspora je velké téma, my jsme proto se svými produkty připraveni. Toto téma dokážeme vyřešit a poskytnout lidem to, co potřebují, tedy energeticky úsporný komín ve spojení s krbem. K tomu patří zároveň i systém rekuperace,“ říká Jan Housa, obchodní ředitel společnosti Schiedel.

Trend úsporné výstavby je na neustálém vzestupu. Nejedná se pouze o energetické úspory, ale i nízkonákladové stavby o menších výměrách, které jsou nejen snadné na údržbu, ale především nepředstavují takovou zátěž pro rodinný rozpočet. Nepodsklepená výstavba představuje zásadní úsporu a velmi urychluje a zlevňuje výstavbu. Nevýhodou je absence nebo minimum technického zázemí. Do takového domu je ideálním řešením komínový systém Absolut. Ten má jako jediný na českém trhu certifikát pro pasivní a nízkoenergetické domy. Díky komínové patě reaguje na tento trend a umožňuje její umístění do obytné části domu. Komínová pata tak může být kdekoliv v interiéru, aniž by působila rušivým dojmem. Je to energeticky efektivní řešení odvodu spalin a současného přívodu vzduchu ve spojení se spotřebiči nezávislými na vzduchu v místnosti.

Pro zdravé bydlení pak společnost nabízí jedinečné řešení krbové vložky integrované do komínu. Kingfire vyhovuje nejpřísnějším trendům pasivních a nízkoenergetických domů. Lze jej provozovat i s řízeným větráním. Stává se tak unikátním spotřebičem, který nemá na českém trhu obdoby.

Rekuperace

Společnost se v poslední době zaměřila také na rekuperaci.

„Domy se staví stále těsněji a energeticky efektivněji a větrání řešíme bohužel stále bez ohledu na tepelné ztráty a komfort bydlení. Energetické požadavky na dům jsou dnes mimořádně přísné, a proto jsme začali řešit i tuto problematiku. Aktuálně jsme schopni dodat rekuperaci včetně návrhu. Dokážeme architektům i projektantům nabídnout ucelený servis a společně s krbem a komínem dodat i rekuperační systém na klíč,“ říká Housa.

Krbový konfigurátor

Společnost také nabízí systém, díky kterému si krb a komín můžete navrhnout přímo v jejich konfigurátoru. Konečný zákazník, ať už architekt či rodina, si může navolit, kam v domě systém instalovat. V systému si pak můžete vyhrát s prostorem, designem i barvami. Díky tomu zájemci získají první inspiraci, jak by krb v místnosti mohl vypadat.

Podívejte se také na TVbydleni.cz:

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu