ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Robert Gross, odborník na výrobu ze dřeva starých stromů a majitel společnosti WOWOOD

TV Architect představuje - Robert Gross, odborník na výrobu ze dřeva starých stromů a majitel společnosti WOWOOD

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Jiří Boudník

zrušit

14 m 07 s

Společnost WOWOOD je specialista na zpracování starého dřeva, ze kterého vyrábí unikátní designový nábytek. Cílem je dostat krásné tuzemské i cizokrajné dřevo do interiéru a doplnit jím moderní styl bydlení. Ve výrobě se často setkáváme se dřevem obřích stromů, které bylo nutné porazit při realizaci dopravních staveb, padly za oběť škůdcům či živelným pohromám. Unikátní nábytek se může pyšnit velkým podílem ruční práce. Citlivým zpracováním se truhláři snaží zachovat co nejvíce charakter původního dřeva, a vytvořit tak působivé interiérové solitéry, jídelní, pracovní, či konferenční stoly, skříně a komody, schodiště a mnoho dalších výrobků.

Společnost WOWOOD sídlí v Žákavě na Plzeňsku a realizuje především zakázkovou výrobu. Klient tedy může přijít a vybrat si dřevo, které se mu líbí.

„Zákazník si vybere na našem skladu kus dřeva, který se mu líbí. Podle charakteru, podle množství vad, podle kresby a zbarvení dřeva. Poté jdeme společně dlouhou cestu, kdy se bavíme o tom, jakým způsobem ty vady a chyby po škůdcích zpracujeme,“ říká Robert Gross, majitel společnosti WOWOOD.

Zákazník si může sám vybrat i výplň nábytku, barvu a způsob zpracování. Je seznámen s každým detailem a celý výrobní proces mu firma zdokumentuje. Je tak zcela na vás, zda si staré dřevo necháte zpracovat do moderní podoby, anebo mu zanecháte původní rustikální vzhled.

Ze dřeva může vzniknou opravdu cokoliv. Kromě již zmiňovaného nábytku společnost vytváří například i designové stropní kotvení pro svítidla, unikátní obklady stěn a stropů či rámy pro zrcadla.

„Dřevo by mohlo na první pohled působit rustikálním charakterem. My se ale snažíme o to, aby v kombinaci s moderním interiérovým designem byly naše výrobky využitelné v každém interiéru,“ říká Robert Gross.

Důkazem toho, že dřevo rozhodně patří i do moderních designových interiérů jsou například realizace v Molo Lipno Apartmánu či v Yasmin Apartmánu, kde Robert Gross vytvářel převážnou část vybavení. Na proměnu těchto apartmánů či detailní zpracování dřeva se můžete podívat v našich pořadech Stavba není sen 6 - Yasmin apartmán a Stavba není sen 7 - Molo Lipno Resort.

Mohlo by vás zajímat

Rekonstrukce

Odhalujeme apartmány v nejprestižnější rezidenci na Lipně

A jedeme do finále! Nastal den D, to znamená, že je čas na odtajnění unikátního designového Molo Lipno Apartmánu, který hned tak nikde jinde neuvidíte. V předchozích dílech jsme vás provedli postupnou proměnou dvou ve standardu vybavených apartmánů, které se pod vedením Míry Hejdy měnily před zraky našich kamer a naplnily se inspirativním vybavením, přírodními materiály a moderními technologiemi. Výsledkem je jedinečný projekt, tedy interiér v duchu přírodních materiálů a unikátního nábytku ze dřeva starých stromů, který dokonale souzní s lokalitou na břehu vodní nádrže Lipno. Překvapí vás opravdu úchvatná atmosféra dřevem vybavených prostor s designovými doplňky a také terasa, která se ze strohé plochy proměnila v živou oázu klidu.

Mohlo by vás zajímat

Stavba není sen 6 - Yasmin apartmán

Yasmin apartmán v Krkonoších je hotov - podívejte se na dechberoucí výsledek!

Rekonstrukce mezonetového bytu s názvem Yasmin apartmán je u konce a můžeme vám odhalit celý unikátní interiér inspirovaný horskou přírodou. Od první návštěvy chátrajícího objektu v Krkonoších nedaleko obce Vítkovice uběhlo několik let a dnes je ze starého hotelu Jasmín nový horský resort s moderními apartmány. Jeden z nich se pak pod dohledem našich kamer proměnil v unikátní designové místo s moderním stylovým interiérem. Postup náročné rekonstrukce hotelu i mezonetového apartmánu jste mohli sledovat v předchozích dílech pořadu Stavba není sen 6. Nyní se můžete podívat na výslednou podobu. Líbí se vám?

Mohlo by vás zajímat

Stavba není sen 3 - Horský apartmán

Odhalujeme designový interiér ze dřeva starých stromů

Psal se leden 2019, kdy jsme prvně vstoupili do zanedbané půdní části bývalého hotelu Javor. Na první pohled by asi nikdo netipoval, že se tento prostor může proměnit v něco unikátního. Stačí ale mít odvahu, nápad a mít se na koho obrátit, kdo je stejný blázen do designu. Díky odborníkům, jako je Robert Gross z Wowood, se interiér může pyšnit takovými designovými prvky, jako je konferenční stůl ze starého pařezu nebo zrcadlo zasazené do kmene stromu. Však o tom už se přesvědčte sami, zveme vás na prohlídku...

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu