ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... monom (Igor Hobza, Michal Bernart)

TV Architect představuje - monom (Igor Hobza, Michal Bernart)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - 4DS (Luboš Zemen a Milan Hakl)

zrušit

18 m 47 s

Architektonický ateliér monom tvoří několik architektů v čele s dvojicí Igor Hobza a Michal Bernart. Studio se soustředí na architekturu, stavitelství, urbanismus, landscape, ale i tvorby designu interiérů. Sami o sobě říkají, že je pro ně důležitý sebemenší detail při realizaci, a proto se každý projekt stává v době zhotovení tím, čím je monom. Ateliér nabízí klientům kompletní rozsah služeb potřebný pro navržení, realizaci a zprovoznění stavby. Od studie až po kolaudaci.

„Monom znamená matematický pojem, jedná se o jednočlen z řeckého slova monos, což by se dalo přirovnat k procesu, do kterého vstupují různé parametry, představy, názory a výsledkem je jedna myšlenka, jeden koncept, jeden dům. Navíc to slovo se dá skládat z obou směrů a vždy je výsledek stejný,“ říká architekt Michal Bernart.

Green Village

„Je to jeden z našich současných hlavních projektů. Jedná se o velké území, kde by v budoucnu mělo bydlet až 700 lidí, což je jedna nová vesnice. Nejsou to jen rodinné domy, ale také veřejné prostory, infrastruktura a obchody. Nechceme obyčejný satelit, ale ucelený prostor, kde bude například i rybník a sad,“ říká Igor Hobza. 

Honka rezidence RR

Objekt se nachází v Kersku nedaleko Prahy. Dominantou lesního městečka je přírodní jezírko, u kterého stojí finský srub Honka. Fasáda domu přirozeně splývá s lesem, přesto je tato stavba nepřehlédnutelná. Jedinečný charakter domu má na svědomí také strmější sklon střechy. Vše je ze dřeva, velkou většinou z finské borovice. Dům je postaven ze srubového systému Honka. Centrální místnosti domu jsou situované kolem vodní plochy, takže se jezírko stává součástí domu.

„Dům vychází z typového systému, ale nevypadá jako typický srub, v tom se odráží to, že pracujeme se standardy, kterým dáváme přidanou hodnotu,“ říká Igor Hobza.

Řevnice

„Jedná se o brownfield, kde z původně průmyslového areálu měla vzniknout rezidenční oblast. My jsme se snažili zachovat funkce na složitém území mezi řekou a železnicí a ještě více je rozvinout. Chtěli jsme, aby domy stály tak, aby území ochránily před hlukem z železnice a vodou z řeky Berounky, zároveň jsme ale obojí využili. Železnici pro lepší dopravu a řeku k relaxaci," říká Hobza

Aquapark Opava

Jedná se o doplnění sportovního kampusu o aquapark a hokejový stadion.

Chceme sem vstoupit s pokorou, nachází se tady prvorepubliková plovárna, budeme proto těžit z kvalitního prostředí. Velká část stavby je zakopaná, nachází se zde různé provozy. Z kompozice tak vystupují jen hlavní haly. Aktuálně je dokončená studie a bude se pokračovat v projektování. Počítáme také s možností, že projekt by mohl být zcela pasivní, což je u těchto staveb neobvyklé,“ říká Michal Bernart

Ateliér monom se snaží svou praxi rozvíjet účastí v architektonických soutěžích. V minulosti to byly například soutěže na nádraží Veleslavín či nádraží v Brně. Aktuálně mají architekti rozpracované další dvě soutěže.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu