ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... monom (Igor Hobza, Michal Bernart)

TV Architect představuje - monom (Igor Hobza, Michal Bernart)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - 4DS (Luboš Zemen a Milan Hakl)

zrušit

18 m 47 s

Architektonický ateliér monom tvoří několik architektů v čele s dvojicí Igor Hobza a Michal Bernart. Studio se soustředí na architekturu, stavitelství, urbanismus, landscape, ale i tvorby designu interiérů. Sami o sobě říkají, že je pro ně důležitý sebemenší detail při realizaci, a proto se každý projekt stává v době zhotovení tím, čím je monom. Ateliér nabízí klientům kompletní rozsah služeb potřebný pro navržení, realizaci a zprovoznění stavby. Od studie až po kolaudaci.

„Monom znamená matematický pojem, jedná se o jednočlen z řeckého slova monos, což by se dalo přirovnat k procesu, do kterého vstupují různé parametry, představy, názory a výsledkem je jedna myšlenka, jeden koncept, jeden dům. Navíc to slovo se dá skládat z obou směrů a vždy je výsledek stejný,“ říká architekt Michal Bernart.

Green Village

„Je to jeden z našich současných hlavních projektů. Jedná se o velké území, kde by v budoucnu mělo bydlet až 700 lidí, což je jedna nová vesnice. Nejsou to jen rodinné domy, ale také veřejné prostory, infrastruktura a obchody. Nechceme obyčejný satelit, ale ucelený prostor, kde bude například i rybník a sad,“ říká Igor Hobza. 

Honka rezidence RR

Objekt se nachází v Kersku nedaleko Prahy. Dominantou lesního městečka je přírodní jezírko, u kterého stojí finský srub Honka. Fasáda domu přirozeně splývá s lesem, přesto je tato stavba nepřehlédnutelná. Jedinečný charakter domu má na svědomí také strmější sklon střechy. Vše je ze dřeva, velkou většinou z finské borovice. Dům je postaven ze srubového systému Honka. Centrální místnosti domu jsou situované kolem vodní plochy, takže se jezírko stává součástí domu.

„Dům vychází z typového systému, ale nevypadá jako typický srub, v tom se odráží to, že pracujeme se standardy, kterým dáváme přidanou hodnotu,“ říká Igor Hobza.

Řevnice

„Jedná se o brownfield, kde z původně průmyslového areálu měla vzniknout rezidenční oblast. My jsme se snažili zachovat funkce na složitém území mezi řekou a železnicí a ještě více je rozvinout. Chtěli jsme, aby domy stály tak, aby území ochránily před hlukem z železnice a vodou z řeky Berounky, zároveň jsme ale obojí využili. Železnici pro lepší dopravu a řeku k relaxaci," říká Hobza

Aquapark Opava

Jedná se o doplnění sportovního kampusu o aquapark a hokejový stadion.

Chceme sem vstoupit s pokorou, nachází se tady prvorepubliková plovárna, budeme proto těžit z kvalitního prostředí. Velká část stavby je zakopaná, nachází se zde různé provozy. Z kompozice tak vystupují jen hlavní haly. Aktuálně je dokončená studie a bude se pokračovat v projektování. Počítáme také s možností, že projekt by mohl být zcela pasivní, což je u těchto staveb neobvyklé,“ říká Michal Bernart

Ateliér monom se snaží svou praxi rozvíjet účastí v architektonických soutěžích. V minulosti to byly například soutěže na nádraží Veleslavín či nádraží v Brně. Aktuálně mají architekti rozpracované další dvě soutěže.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl