ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Cuboid architekti (Magdalena Pappová)

TV Architect představuje - Cuboid architekti (Magdalena Pappová)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Cuboid architekti (Aleš Papp)

zrušit

13 m 39 s

Magdalena Pappová je součástí architektonické kanceláře Cuboid architekti, která vznikla v roce 2006. Ateliér má na kontě realizace různých typů budov od administrativních a veřejných objektů až po návrhy městských prostor, urbanistické studie a řešení zahrad. Ateliér se také podílí na českých projektech atelieru světoznámého architekta Richarda Meiera.

„Cuboid znamená tvar, a to je pro nás důležité. Tvar a hra se světlem odráží způsob naší práce. Také jsme projektovali v Litomyšli ústředí firmy Story Design. Tvar showroomu je kubistický a odráží se v našem názvu,“ říká architektka Magdaléna Pappová. Ta vyrostla v rodině architektů - jejím tatínkem je významný architekt Václav Aulický.

Ateliér má na kontě několik významných rekonstrukcí. Mezi jejich dlouhodobé projekty patří postupná rekonstrukce areálu ČVUT na Karlově náměstí v Praze.

„Areál je památkově chráněný, jsou zde Fakulta strojní a Fakulta elektrotechnická. My jsme vrátili do původního stavu vstupní halu, a obnovili jsme tak vstup z náměstí, povedlo se nám navrátit místu historický charakter,“ říká Magdalena Pappová.

Ateliér se podílel také na vzniku prosklené vestavby, která slouží jako společenská aula.

„Zde se nám povedlo mezi fasády starých domů citlivě vsadit moderní prvek, tedy prosklenou aulu, která slouží jako místo pro setkávání studentů,“ říká Pappová. Další etapou rekonstrukce v areálu ČVUT byly i rekonstrukce poslucháren.

Posluchárny ČVUT

Jedná se o rekonstrukce poslucháren v druhém a třetím patře Fakulty strojní.

„Snažili jsme se co nejméně narušit charakter a historickou výzdobu jednotlivých místností památkově chráněné budovy. Nové prvky jsme proto vložili do objektu, pokud možno nezávisle na původních zrekonstruovaných konstrukcích,“ říká Pappová.

Posluchárny byly vybaveny moderním systémem vzduchotechniky, akustiky a audiovizuální techniky. Zajímavostí je, že byly použity historické sklopné lavice s pracovní deskou, které vznikly repasí zachovalých kusů. Nyní ateliér pracuje na rekonstrukci fasády Fakulty elektrotechnické.

Autobusové nádraží v Kladně

Soutěžní návrh je zaměřený na území v samém srdci Kladna. Autobusový terminál obsahuje významný městský i meziměstský dopravní uzel s krytými nástupišti, budovou pro cestující a také podzemní parkoviště.

„První místo v soutěži nebylo uděleno, my jsme skončili na druhém místě a byla s námi dál navázána spolupráce na projekční činnosti. Vše má návaznost na areál bývalé Poldovky Kladno, kde by v budoucnu měly být bytové domy. Stávající nádraží neodpovídá kapacitně místnímu provozu. Je potřeba ho zmodernizovat. Udělali jsme zde územní studii, čímž se zafixovala struktura urbanismu do územního plánu. Dělali jsme i stavební povolení a prováděcí projekt. Bohužel vedení města se vzdalo stavebního povolení a celý plán padl. Rozhodně by si město obnovu zasloužilo,“ říká Magdalena Pappová.

Sberbank

Interiéry české centrály společnosti Sberbank v kancelářské budově Aviatika v Praze 5, Jinonicích.

„Společnosti jsme pomáhali s výběrem budovy, dělali jsme návrh interiéru a prováděcí projekt. Vedení společnosti nás vzalo i do výběrového řízení na výběr konkrétního nábytku. Mohli jsme tak ovlivnit i charakter interiéru,“ říká Pappová.

Bytový dům Pod Jalovým dvorem

Jedná se o projekt v Praze 4 na místě bývalé autodílny. Jde o bytový dům tvaru L, který má dvě plná a jedno částečně ustupující podlaží. Parkovací místa jsou pak řešena v polozapuštěném suterénu.

Je zde 20 bytů, vnitřní zahrada pro nájemníky a předem daný interiér, takže jsme navrhovali detailní dispozice bytů včetně obkladaček,“ říká Magdalena Pappová.

Ateliér se v poslední době hodně soustředí na realizace bytových domů. Jak sama architektka uvádí, jedná se o novou etapu Cuboid architekti. 

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu