ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Martin Bumbál a Damian Vizár z QArtAll atelieru

TV Architect na Slovensku - Martin Bumbál a Damian Vizár z QArtAll atelieru

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Juraj Benetin a Matej Grébert z ateliéru Compass Architekti

zrušit

25 m 06 s / Autor: Štěpánka Šulanová

Slovenský QArtAll atelier byl založen v roce 1996. Portfolio je velmi široké, studio se věnuje urbanismu, architektuře i tvorbě designových interiérů. Mezi nejvýznamnější díla patří Radošínské naivné divadlo či změny na bratislavském letišti po vstupu do Schengenského prostoru. Pozvání do našeho studia přijali architekti Martin Bumbál a Damian Vizár.

Jedním z nejvýznamnějších a nejambicióznějších projektů je práce ateliéru v africké Ghaně. Projekt na zelené louce kombinuje umění, vzdělávání a kulturu a je příkladem toho, jak může umění překračovat hranice a spojovat lidi v různých koutech světa. Vznikla zde nová sídla pro střední vrstvu. „Bylo zajímavé tvořit urbanismus v jiné klimatické i kulturní lokalitě. Byla to velmi zajímavá zkušenost, bohužel některé dílčí projekty nebyly z politických důvodů dotáhnuté zcela do konce,“ říká architekt Martin Bumbál.

Po více než pěti desetiletích provozu se budova Radošínského naivného divadla ocitla v havarijním stavu. Potřeba rekonstrukce byla neodkladná, a to jak z hlediska bezpečnosti, tak z hlediska zachování kulturního dědictví. QArtAll atelier byl pověřen tímto náročným úkolem díky své pověsti v oblasti citlivé rekonstrukce historických budov a inovativního designu. Byly zavedeny moderní technologie a prvky, které by zlepšily funkčnost a pohodlí pro herce i diváky. Tento projekt nejenže revitalizoval historický prostor, ale také posílil jeho postavení jako centra kulturního dění a uměleckého vyjádření. „Akustika je zde vyřešena na základě panelu z europalet, ty jsou překryté speciální tkaninou. Tento systém nabízí i scénografické možnosti. Řešení ušetřilo velmi peněz, přitom se jedná o jeden z nejlepších akustických prostorů na Slovensku,“ říká architekt Damian Vizár.

QArtAll atelier, známý svou kreativitou a inovativními přístupy k architektuře a designu, vytvořil projekt rodinného domu na Starém městě v Bratislavě, který je příkladem moderní a udržitelné architektury. Tento dům kombinuje estetický design s nejnovějšími technologiemi v podobě fotovoltaické fasády. Technologie přináší svým obyvatelům komfortní a ekologicky šetrné bydlení. „Našli jsme jiný způsob řešení fasád, fotovoltaika se stala architektonickým prvkem, na základě kterého byla koncipována celá budova,“ říká architekt Martin Bumbál.

Ateliér se podílel i na prestižním projektu obnovy Grand Hotelu Royal Palace. Tento ikonický hotel, který se nachází v Turčianských Teplicích, byl zrekonstruován s ohledem na jeho historickou hodnotu a zároveň modernizován, aby splňoval nejvyšší standardy současného luxusního ubytování. Bylo potřeba skloubit hotelový a zdravotnický provoz. Celý objekt je napojený na aquapark, ateliér pracoval i na systému ohřevu vody v bazénech pomocí termálních pramenů.

Architekti pracovali také na projektu komunitních zahrad v městské části Bratislava-Čunovo. Tento projekt představuje harmonické spojení mezi přírodou a komunitním životem. Projekt získal ocenění Nejlepší developerský projekt roku 2012.

Ateliér se nyní věnuje přípravě dalších zajímavých projektů. Patří mezi ně projekty rezidenční výstavby s ohledem na životní prostředí, jako je např. polyfunkční dům Green cornenr v Bratislavě. Projekt bude mít zelenou fasádu se samostatným systémem zavlažování a nabídne více než 50 bytů v 7 podlažích. Projekt vzniká na starém brownfieldu na vcelku rušné křižovatce. Udržitelné řešení lokalitu velmi zklidní a zlepší tamní životní prostředí.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu