ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Juraj Benetin a Matej Grébert z ateliéru Compass Architekti

TV Architect na Slovensku - Juraj Benetin a Matej Grébert z ateliéru Compass Architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect na Slovensku - Architekt Michal Pasiar z atelieru ACREA

zrušit

15 m 35 s

Ateliér Compass založili v roce 2004 Matej Grébert a Juraj Benetin jako čerství absolventi Fakulty architektury STU. Od svého vzniku vytvořili zajímavé portfolio projektů od interiérů přes administrativní budovy až po urbanismus. Aktuálně se soustředí především na rezidenční projekty. Mezi největší patří rezidenční projekt Slnečnice či rekonstrukce bývalé Cvernovky v Bratislavě, dnes zvané Zwirn. Mezi další projekty patří například Urban Residence na Račianské ulici, rezidenční projekt Nový Ružinov, rekonstrukce bytového domu na Miletičově ulici č.j. 5, nebo Ahoj Park na Sliačské ulici v Bratislavě.

 

Slnečnice

Slnečnice se nachází v příjemném prostředí mezi Lužickým lesem a hrází. Jedná se o největší nově postavenou rezidenční čtvrť na Slovensku. V místě se kvalitní architektura spojuje s dobrou dopravní dostupností, pěknými veřejnými prostory a zejména skvělou občanskou vybaveností. „Bydlí zde 6 000 lidí, v budoucnu by jich mělo být až 15 000. Je tady mateřská škola, občanská vybavenost a v budoucnu přibude i základní škola,“ říká architekt Juraj Benetin.

Urban Residence 

Projekt vyrostl mezi Račianskou ulicí a stanicí Filiálka na území bývalého skladového areálu. Projekt tvoří tři samostatné bytové domy. Dva 7 patrové domy a jeden 12 patrový bodový dům propojující území v jednu ucelenou čtvrť. „Naším záměrem bylo přinést do projektu novou městskou vybavenost, a oživit tak veřejný prostor i na druhé straně Račianské ulice,“ říká architekt Matej Grébert.

Zwirn

Projekt navazuje na bohatou historii bývalého průmyslového areálu cvernové továrny. Výjimečné místo se mění v atraktivní bratislavskou čtvrť pro moderní život. ZWIRN vyrůstá ve třech etapách a nabízí nadstandardní bydlení i unikátní industriální atmosféru.

Vydrica 

Projekt je ambiciózní urbanistický projekt, který se zaměřuje na obnovu historické části Bratislavy. Nachází se v atraktivní lokalitě pod Bratislavským hradem u řeky Dunaj. Hlavní cíle projektu jsou zachování a obnova historického charakteru oblasti. Spojení moderních architektonických prvků s historickými detaily, udržitelný rozvoj i vznik živé části města. Lokalita kromě rezidenčního bydlení nabízí i administrativu, kulturní místa či gastro.

Ružinov

Dalším významným příkladem přístupu k urbanismu a architektuře je projekt Ružinov. Tento projekt se zaměřuje na rekonstrukci a modernizaci části Bratislavy, která je jednou z největších městských částí. Nové budovy jsou navrženy tak, aby harmonicky zapadly do stávajícího městského prostředí a zároveň přinesly do této části Bratislavy moderní architekturu. Mezi další znaky patří udržitelnost a ekologie, a především komunitní zaměření, jsou zde veřejná prostranství, pěší zóny a dětská hřiště.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu