CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Historické budovy S.P.A. – 46. Mozarteum Praha

S.P.A. – 46. Mozarteum Praha

Přeskočit reklamu
x
5 m 18 s / 7. 2. 2019 / Autor: Zdeněk Lukeš, TV Architect
S.P.A. – 46. Mozarteum Praha

Významné dílo Jana Kotěry, postavené pro hudební nakladatelství Mojmíra Urbánka, uzavírá architektovo vrcholné tvůrčí období (1905–1913) a zahrnuje již rané prvky etapy nesoucí se ve znamení moderního klasicismu (tympanon).

Výrazným motivem průčelí z režného zdiva je postupné zeslabování zdi směrem vzhůru, což koresponduje s orámováním oken. V parteru jsou po stranách portálu osazeny plastiky Jana Štursy. Uvnitř se nacházel koncertní sál, v němž mimo jiné vystoupili Arthur Rubinstein nebo Edvard Grieg. Také se zde konaly přednášky filozofů Rudolfa Steinera a Karla Krause i významných světových architektů, například Adolfa Loose či Le CorbusieraTV Architect děkuje nakladatelství Anag, spol. s.r.o. za umožnění natáčení v prostorách Mozartea.

Z. Lukeš - P. Hroch: Praha moderní I, Paseka Praha, 2012

Mozarteum Praha
Jan Kotěra
Jungmannova 748/30, 110 00 Nové Město
1911–1912

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl