Odebírat novinky
Úvod Revitalizace a rekonstrukce Historické budovy Skryté poklady architektury – 37. díl – Hotel Okresní dům, Hradec Králové

Skryté poklady architektury – 37. díl – Hotel Okresní dům, Hradec Králové

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: T-Power

zrušit

4 m 19 s / Autor: Zdeněk Lukeš, TV Architect

Dnešní díl Skrytých pokladů architektury vás zavede do Hradce Králové. Budova Hotelu Okresní dům patří k význačným dílům architekta Jana Kotěry. Na výzdobě budovy se podílela významná jména českého výtvarnictví, mimo jiné i Stanislav Sucharda. 

První významnou zakázkou prof. Jana Kotěry pro Hradec Králové byla budova Okresního domu. Secesní stavba má průčelí zdobeno sochařem Stanislavem Suchardou. V přízemí se nachází kavárna, dekorovaná obrazem Jana Preislera a vitrážemi. Dům byl ještě nedávno v havarijním stavu. Ujal se ho známý milovník moderní architektury Michaelis Dzikos, který jen citlivě opravil. Dnes slouží jako hotel. Část původního zařízení se zachovala. Ve stejné ulici byly později vystavěny další Kotěrovy budovy: hotel Grand a nárožní dům, v němž je dnes informační centrum. V parčíku naproti pak byla vybudována jeho nejvýznamnější stavba - muzeum. TV Architect děkuje panu Michaelisovi Dzikosovi za umožnění natáčení v prostorách hotelu Okresní dům.

TV Architect děkuje panu Michaelisovi Dzikosovi za umožnění natáčení v prostorách hotelu.

Zdeněk Lukeš

Hotel Okresní dům
Hradec Králové
Jan Kotěra
1902-1903

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu