CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Historie S.P.A. – 24. Wilfertova vila

S.P.A. – 24. Wilfertova vila

Přeskočit reklamu
x
3 m 00 s / 17. 5. 2018 / Autor: Zdeněk Lukeš, TV Architect
S.P.A. – 24. Wilfertova vila

V Letenských sadech se nachází několik zajímavých vil, jednou z nich je takzvaná Modrá vila. Stavba byla dokončena v roce 1907 a investory byli výtvarníci Karl Wilfert a Richard Teschner. Tvůrci v domě bydleli a také tvořili. Autorem průčelí je architekt Josef Zasche.

Jedna z prvních moderních pražských vil byla postavena známým architektem Josefem Zaschem. Původně nesla název Modrá vila podle tehdejší barvy omítky. Určena byla pro architektova přítele Karla Wilferta, sochaře z Myslbekovy školy. Pohodlný dům s bytem pro umělce a ateliérem v severním křídle zdobí průčelí s decentní geometrickou dekorací a geometrickými prvky. Na uličním průčelí najdeme sluneční hodiny s postavou umělce a jeho inspirace Sofie. Hodiny pocházejí pravděpodobně z dílny výtvarníka Josefa Teschnera, jenž v domě rovněž bydlel. Později byl dům několikrát necitlivě přestavován. Dnes se v něm nachází modlitebna Obce křesťanů.

Na Špejcharu
170 00 Praha 7

Zdroj: Lukeš Zdeněk: Praha moderní III, Paseka, Praha 2013.

Další díly Skrytých pokladů architektury pohledem Zdeňka Lukeše na TV Architect naleznete na odkazu níže:

Kanál Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl