Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti Profilové video: R/FRM

Profilové video: R/FRM

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Další video

Profilové video: Huť architektury Martin Rajniš

zrušit

20 m 55 s / 5. 11. 2018 / Autor: TV Architect
Profilové video: R/FRM

Mladí experimentální architekti Jan Tůma a Jindřich Ráftl, kteří vystupují pod značkou R/FRM, brázdí světy na pomezí scénografie, vizuálního umění a architektury. TV Architect přináší rozhovor s oběma architekty. Podívejte se na profilové video, v němž budete moci nahlédnout oběma tvůrcům pod pokličku.

Ing. arch. MgA. Jindřich Ráftl (*1987, České Budějovice)

Absolvent Fakulty umění a architektury TU v Liberci. V současnosti dokončuje doktorské studium na FA ČVUT zaměřené na Biomorfní struktury a možnost užití robotických ramen v architektuře. Ve své praxi se věnuje aplikaci digitálně generovaných modelů v architektuře a designu. Vystavoval v rámci Bienále experimentální architektury. Je spoluautorem umělecké instalace Laboratoř ticha, prezentované na Expu 2015 v Miláně.
S Janem Tůmou spoluzaložil a vede studio R/FRM, věnující se přesahům umění s novými technologiemi a architektonický ateliér FORMOSA AA, který momentálně připravuje projekt českého pavilonu na Expo 2020 v Dubai.

Ing. arch. Jan Tůma (*1987, Třebíč)

Studium architektury absolvoval na FA ČVUT. V rámci studia se dlouhodobě zajímal o interaktivní kinematiku. V současnosti dokončuje doktorské studium na FA ČVUT se zaměřením na umělecké instalace ve veřejném prostoru. V letech 2014–16 se podílel na uměleckých instalacích v rámci festivalu Signal a je spoluautorem umělecké instalace Laboratoř ticha, prezentované na Expu 2015 v Miláně.
S Jindřichem Ráftlem vede studio R/FRM, věnující se přesahům umění s novými technologiemi a architektonický ateliér FORMOSA AA, který momentálně připravuje projekt českého pavilonu na Expo 2020 v Dubai.

O úspěchu Jindřicha Ráftla a Jana Tůmy si přečtěte také v článku Český pavilon pro EXPO 2020 odhalen. Jeho technologie vyrábí vodu ze vzduchu.

nyv

Pořady

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2019 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl