ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Osobnosti současné architektury Petr Štefek

Osobnosti současné architektury - Petr Štefek

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Osobnosti současné architektury - Marie Sborwitzová a Michal Sborwitz (SBORWITZ Architekti)

zrušit

14 m 45 s

Architekt Petr Štefek, rodák z Hradce Králové, absolvoval studia na Technické univerzitě v Liberci. Již při studiích absolvoval praxi u zahraničního ateliéru ve Švýcarsku a ve Vídni. Jeho diplomový projekt, návrh autobusového terminálu v Hradci Králové, získal ocenění České komory architektů. Tím odstartovala jeho kariéra a spolupráce s dalšími významnými architekty.

Petr Štefek dlouhou dobu působil v Londýně, kde mimo jiné navrhl dům ve Fisher Street inspirovaný českým kubismem. Dům vstupuje do historické části města, přitom se jedná o velmi nadčasovou stavbu. Petr Štefek je také autorem návrhu Regal House v centru Londýna na Covent Garden, které v minulosti sloužilo jako ovocný a květinový trh. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit dominantu, která do centra města přináší poselství v podobě návratu biodiverzity. Fasádu domu proto zdobí zelené panely s rostlinami, které současně slouží jako úkryt pro ptactvo či hmyz.

Mezi další významné práce architekta patří také podíl na návrhu jordánského letiště v Ammánu a další soutěžní návrhy dopravní infrastruktury, bytové a kancelářské mrakodrapy, koncertní sál i několik interiérů. Jeho tvorbu lze charakterizovat jako kombinaci environmentálního hlediska s respektem k místu a historii. 

Aktuálně architekt Petr Štefek pracuje na několika dalších projektech v Česku. Věnuje se například projektu obnovy industrialní památky Kotelna v Hostinném a rozvíjí návrh experimentální laboratoře pro hudební syntezátory Soma. V týmu brněnského Ateliéru Habina se spolupodílí na projektu Paláce Morava, obnově památky architekta Ernsta Wiesnera, která navrátí slávu městského paláce do dnešní doby.

Mohlo by vás zajímat

Architektura a urbanismus
3 m 33 s

Atelier Habina

Atelier Habina je architektonické studio působící v Brně i Praze, soustavně se podílí na projektech i na Slovensku a v Rakousku. „Stavění je velké drama a našemu klientovi se proto snažíme přinést partnerství po celou dobu projektování. Chceme být dobří parťáci od prvních skic až po situaci, kdy klient drží klíč od svého vysněného domu,“ říká Martin Habina, hlavní architekt Atelieru Habina. Atelier Habina veří v synergii místa a stavby a preferuje úspornou řeč krásné moderní architektury. Proto často pracují s tradičními materiály. Prostorové souvislosti napoví i konstrukci, takže trojice místo-prostor-konstrukce je jejich hlavním spojencem.

Mohlo by vás zajímat

Města a urbanismus
3 m 11 s

Atelier RAW s.r.o.

Doc. Ing. arch. Ivan Wahla, jednatel atelieru RAW s.r.o. prozradil, proč se skupina architektů jmenuje právě RAW a zda tento název má něco společného s moderním trendem v gastronomii, tedy konzumací syrové stravy. Zároveň také přiblížil přístup kanceláře a jejích jednotlivých členů k zadaným projektům. Více se dozvíte ve videu TV Architect. 

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl