ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Inovace a technologie Energeticky nezávislé stavby Moderní škola v Maastrichtu od UArchitects

Moderní škola v Maastrichtu od UArchitects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
2 m 19 s / Autor: UArchitects

Moderní škola v Maastrichtu (Nizozemí) z architektonické dílny UArchitects je unikátní nejen svým designem, který plně respektuje místní kontext, ale také plně digitální formou výuky a silným akcentem na udržitelnost a kvalitu prostředí: budova bude jako první v jižním Nizozemí provozována s nulovými nároky na vnější dodávky energie. Projekt byl předběžně ohodnocen čtyřmi hvězdičkami jako VYNIKAJÍCÍ podle certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), což je v Nizozemí nejvyšší možné ohodnocení.

V objektu je prostor pro mateřskou a základní školu, tělocvičnu, knihovnu a pečovatelskou službu pro žáky po škole. Budova je ale navržena jako flexibilní: pokud by měla v budoucnu plnit jiné funkce, bude snadné ji přizpůsobit novému využití, aniž by ztratila své prostorové kvality.

Škola nemá klasický výukový systém, nýbrž organizovanou koncepci volného pohybu a využívání prostor. Výuka je plně digitalizována a zároveň propojena se sportovním zařízením. Digitální učební program může být spojen se sportovními aktivitami dětí. Ty se v rámci školního programu učí také ohleduplnosti k životnímu prostředí.  

Budova je zasazena do okolí podobně jako pavilon do zeleného parku. Pro design UArchitects je typické silné vnímání místního kontextu, do něhož je projekt začleněn. Interpretace tohoto kontextu pak ovlivňuje pracovní metody a proces navrhování projektu.

Projekty UArchitects si vytvářejí vztah k místní kultuře. Globální architektura je podle názoru studia funkční pouze tehdy, pokud je schopná se přizpůsobit místnímu kontextu s jeho typologií, charakterem a používanými materiály. Práce architekta by měla začít zkoumáním místní identity ve vztahu ke globální společnosti. Klíčovými slovy jsou kultura & identita.

Web – UArchitects
Facebook – UArchitects

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu