ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Jiří Kozojed ze společnosti IP Polná představuje zajímavé developerské projekty v Praze

Jiří Kozojed ze společnosti IP Polná představuje zajímavé developerské projekty v Praze

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Magdalena Rochová a Radek Jaroušek ze studia JRA Jaroušek Rochová architekti

zrušit

18 m 10 s

Společnost IP Polná je rodinná firma s 29letou tradicí zaměřující se na materiály a technologie týkající se zateplení. Firma využívá ty nejkvalitnější suroviny a za dobu své působnosti zateplila zhruba 29 000 rodinných domů, zrevitalizovala přes 1 100 bytových domů a pomohla desítkám měst a obcím. Od roku 2012 se také věnuje developerské činnosti zabývající se novým moderním bydlením v centru Prahy. V současné době je společnost tvořena ze tří hlavních divizí – IZOLACE, REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ a INVEST.

„Před zhruba 30 lety jsme začínali se službou zateplování půd rodinných domů systémem foukané minerální izolace, dokázali jsme tak pomoci ušetřit spoustu energie. Další část naší firmy se věnuje opravám bytových domů, s touto činností jsme začali v roce 2009. Zhruba rok se také věnujeme instalacím fotovoltaických elektráren na bytové domy. Třetí naší divizí je pak IP INVEST, ta se věnuje developerské činnosti v Praze. Rozvíjíme také náš projekt Pomáhat potřebným, snažíme se tak pomáhat lidem, které neměli takové štěstí,“ říká Jiří Kozojed, ředitel divize Invest, IP Polná.

Divize INVEST

Divize INVEST vznikla na základě zúročení zkušeností z divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ. Současná doba je charakterizována vysokou poptávkou po nákupu bytů. Při výstavbě nových rezidenčních projektů divize dbá na kvalitu, precizní provedení a užitnou hodnotu pro budoucí majitele. V rámci projektů Rezidence Vítkovka a Rezidence Prachnerova postavili 221 bytových jednotek a 2 450 m² komerčních prostor. Dále připravili 12 luxusních vilek a hotel se 169 pokoji v centru Prahy 5. Nejnovějším projektem divize INVEST je rezidenční dům MyMozart, který se bude nacházet v srdci pražského Smíchova.

„Dotváříme Prahu hodnotnými stavbami z pohledu architektury. Projekty nejsou stejné, avšak spojuje je několik společných rysů. Mezi ně patří skvělá architektura, lukrativní lokalita, moderní řešení, nulová spotřeba, vyladění bytů do posledních detailů a naše kancelář v budově,“ říká Jiří Kozojed.

Rezidence Vítkovka

Stavba v lokalitě pražského Žižkova v Koněvově ulici ukázala, že díky kvalitě a použitým technologiím jde i v centru Prahy dýchat čistý vzduch a žít v kontaktu s přírodou. Výhodami projektu je docházková vzdálenost od metra a kvalitní občanská vybavenost v okolí, ale také bezprostřední blízkost městského parku.

„Tohle je přesně jeden z těch projektů, kde nás všichni odrazovali od dané lokality. Odborníci na reality nás upozorňovali na nevzhledné okolí, my jsme ale už přemýšleli s přesahem rozvoje lokality a nakonec se nám zde podařilo vytvořit architektonicky zajímavý dům, který je citlivě zakomponovaný do historické čtvrti. Ocenil nás i Klub za starou Prahu. Celkově ulice díky tomuto projektu ožila,“ říká Jiří Kozojed.

Rezidence Vítkovka sklidila kromě pozitivních ohlasů také řadu ocenění. Stala se vítězem soutěže Fasáda roku 2017, obdržela Cenu za novou stavbu v historickém prostředí a byla nominována na Českou cenu za architekturu.

Rezidence Prachnerova

Tento projekt vznikl v atraktivní a dynamicky se rozvíjející lokalitě Smíchov-Košíře. Hlavním charakterem zástavby je osobitá architektura a zajímavá dispozice jednotlivých bytů. Dům respektuje stávající zástavbu a krajinný ráz lokality, zároveň však splňuje požadavky na současné moderní bydlení. Výstavba proběhla v jedné etapě, ve které vzniklo 137 bytů.

„Také zde bylo na začátku nevzhledné parkoviště. My jsme ale odhalili potenciál místa. Dům má dvojitou fasádu, byty tak mají hluboké lodžije, kde lidé mají zahrádky či odpočinkové zóny. Dům byl inspirován prvorepublikovými pavlačáky,“ doplňuje Jiří Kozojed.

MyMozart

Nejnovějším projektem divize INVEST je rezidenční dům MyMozart, který se nachází v srdci pražského Smíchova. V těsné blízkosti projektu je stanice metra Anděl, tramvajová zastávka a obchodní centrum Nový Smíchov. Výstavba proběhla v jedné etapě, ve které vzniklo 152 bytů. Na střeše domu je trvale umístěno světelné dílo sochaře Prokopa Bartoníčka. Tento světelný objekt nově dominuje nároží ulic Plzeňská a Mozartova, jedné z nejrušnějších komunikací metropole. 

Společnost v současné době pracuje na dalších zajímavých projektech, jedním z nich je Modřanská zahrada, který vyrůstá v klidné lokalitě. Dům je charakteristický zaoblenými lodžiemi. Celkově je projekt propojen se zelení a svým okolím. Další projekt se pak chystá v Holešovicích, kde vznikne polyfunkční dům se zelenými fasádami a vnitrobloky.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE!

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu