Odebírat novinky
 

Hlaváček, Gillar a Doležal: O metru D, elektrobusech v Praze a MHD

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Další video

Rychlost s tichostí - Využití odpadu z automobilového průmyslu jako kolejového absorbéru hluku s funkcí retence vody

zrušit

22 m 14 s / 16. 7. 2018 / Autor: TV Architect

Architekt a pedagog Petr Hlaváček zpovídal Martina Gillara, ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy a Marka Doležala, zastupitele hlavního města Prahy a člena dozorčí rady Dopravního podniku. Tématem diskuze byla stagnace dopravy v hlavním městě, metro D a návrat "trolejbusů" zpět do Prahy.

Martin Gillar hovořil o snaze Dopravního podniku dostávat lidi zpět do MHD. Přestože mít vlastní auto a jezdit s ním do práce je pořád otázkou prestiže, cestování městskou hromadnou dopravou začíná být stále populárnější. Marek Doležal navázal tím, že Praha ve výstavbě infrastruktury stagnuje, hlavně co se týká dokončení městského a silničního okruhu kolem Prahy. 

Hosté mluvili také o nákupech pozemků pro stavbu metra D. Marek Doležal zdůraznil, že Dopravní podnik nakupuje pozemky za cenu v místě a v čase obvyklou, ale majitelé pozemků cenu často nerespektují a Dopravní podnik tedy nemá nástroje na úpravu ceny tak, aby majitelům pozemků vyhověl. Martin Gillar vysvětluje funkci společného podniku alias Joint Venture, který považuje za jedinou šanci pro nákup pozemků a realizaci metra D. Také reaguje na časté obavy ohledně společného podniku.

Petr Hlaváček se dále ptal, jak Dopravní podnik nahlíží na ekologickou dopravu a realizaci autobusu s dynamickým dobíjením alias elektrobusu, který vychází z pera Marka Doležala. Ten oznámil zahájení pravidelné linky elektrobusu č. 58 od 1. července 2018.

Nejen tato témata byla probírána ve studiu TV Architect. Více informací se dozvíte ve videu.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2019 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl