ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Díla architektů a designérů Ikonický pražský hotel Don Giovanni od studia Archina Design

Díla architektů a designérů - 11. díl - Ikonický pražský hotel Don Giovanni od studia Archina Design

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Díla architektů a designérů - Startuje nový pořad Díla architektů!

zrušit

7 m 19 s

V pořadu Díla architektů a designérů vám představujeme vybrané architekty a jejich zajímavé stavby. V pořadu máte možnost vidět nejen novostavby, ale například i rekonstrukce rodinných domů, bytů nebo významných budov, a to přímo v podání samotných autorů projektů – architektů a designérů. Ti vás celým pořadem provázejí a seznámí vás se samotnou realizací, zajímavými detaily jejich díla i s jejich celkovým smýšlením nad projekty.

Dalším z navštívených projektů je hotel Don Giovanni v Praze na Vinohradech, který vznikl v polovině 90. let a stále nabízí luxusní prostředí inspirované hudbou. Jeho autorem je společnost Archina Design v čele s architektem Ivem Nahálkou.

Architekt Ivo Nahálka se při plánování svých hotelů nechává inspirovat hudbou a divadlem. Jinak tomu nebylo ani u pražského hotelu Don Giovanni.

V roce 1992 mě oslovila rakouská společnost jako majitel pozemku na Vinohradské, abych vypracoval jednu z 12 variant na hotel Don Giovanni v rámci soutěže, kterou si organizovala. Můj návrh vybrali jako vítězný. Takže jsme začali projektovat hotel v té podobě, v jaké ho návštěvníci mohou vidět dnes. Územní plán už tehdy udával velikost hotelu, bylo poměrně složité vymyslet tvar, který by se vešel do tohoto daného objemu. Jako zdroj inspirace mi tentokrát posloužila příroda a zvolil jsem tvar motýla,“ říká architekt Ivo Nahálka.

Čtyřhvězdičkový Don Giovanni Hotel Prague je umístěný na pražských Vinohradech v těsné blízkosti centra města. Ubytovací kapacita je 403 pokojů. Zajímavé je, že díky zvlněnému tvaru objektu není každá místnost stejná. Ostatně motiv motýla lze najít i v důmyslně tvořených interiérech. Hotel má dvě konferenční centra, dvě restaurace a hosté zde najdou i wellness či salónek s knihovnou.

Centrálním a zároveň nejzajímavějším prostorem je hala, která je koncipována na úrovni dvou podlaží s atriem, které přináší do haly denní světlo. Je zde velmi dobrá akustika, dokonce zde natáčel jednu svou píseň i Karel Gott. Celkově je hotel inspirován hudbou a divadlem, svědčí o tom i názvy jednotlivých částí hotelu, ty nesou jména postav právě z Mozartovy opery Don Giovanni.

Tvar motýla lze pozorovat jak na půdorysu budovy, tak na jednotlivých fasádách.

„Podařilo se mi po dlouhé době od otevření hotelu realizovat i osvětlení, které zvýrazňuje nároží a čtyři kopule. Při jejich plánování jsem se inspiroval secesním návrhem z hlavního nádraží. Osvětlení zvýrazňuje hotel i ze vzdálenějších částí Prahy,“ říká architekt Ivo Nahálka.

Aktuálně v hotelu vzniká trvalá výstava, díky které se budou moci hosté seznámit s historií hotelu. Budou zde i ručně malované perspektivy samotného architekta.

Dalším hotelem z dílny Archina Design je také nový Hotel Ascanio

Podívejte se na další již zrealizovaný projekt společnosti Archina Desing - King´s Resort

Podívejte se také na další Díla architektů ZDE.

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu