ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Díla architektů a designérů Prosvětlený rodinný dům u Berouna s prvky kamene od společnosti Build & Build

Díla architektů a designérů - 9. díl - Prosvětlený rodinný dům u Berouna s prvky kamene od společnosti Build & Build

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Díla architektů a designérů - Luxusní hotel Ascanio v Praze s tématikou divadla a hudby od studia Archina Design

zrušit

3 m 46 s

V pořadu Díla architektů a designérů vám představujeme vybrané architekty a jejich zajímavé stavby. V pořadu máte možnost vidět nejen novostavby, ale například i rekonstrukce rodinných domů, bytů nebo významných budov, a to přímo v podání samotných autorů projektů – architektů a designérů. Ti vás celým pořadem provázejí a seznámí vás se samotnou realizací, zajímavými detaily jejich díla i s jejich celkovým smýšlením nad projekty.

Martin Kulštejn je majitel společnosti Build & Build, která zajišťuje developerskou, architektonickou a stavitelskou činnost. Firma poskytuje komplexní služby od studie přes vytvoření projektu až po samotnou realizaci stavby včetně potřebné legislativy. Pro individuální výstavbu firma nabízí službu na klíč.

Mezi velmi zdařilé projekty společnosti Build & Build patří také rodinný dům v Újezdě u Berouna. Objekt je koncipován pro bydlení dvou rodičů a jednoho dospívajícího dítěte. Dispozičně se jedná o 5+kk s velkorysou vstupní halou, obývacím pokojem a kuchyní s jídelnou v jižní části domu. V severním křídle pak najdeme ložnici se samostatnou koupelnou, dětský pokoj, koupelnu, pokoj pro hosty a také pracovnu.

Dominantou obývacího pokoje je střešní skybox, díky kterému je místnost přirozeně osvětlována denním světlem, a vytváří tak vzdušný a prosvětlený prostor.

Centrem domu je pak polouzavřené atrium, které slouží jako přístřešek pro venkovní posezení. Atrium je přístupné ze všech částí domu.

Jednotícím prvkem interiéru je světlé dřevo, které najdeme jak na podlaze, tak na kuchyňské lince i na dveřích. Celý dům je vybavený designovým a účelným nábytkem od ateliéru Pietra.

Vzhled oplocení podléhá místním regulacím. Architekti museli dodržet výšku průhledné a neprůhledné části plotu. Designově si s tím poradili tak, že spodní část koresponduje se světlou fasádou domu a horní část je vytvořena z hliníkových profilů, které jsou na domě využity u zastřešení atria a propojovacího prvku mezi domem a garáží.

Velmi zajímavá je také kamenná dlažba, která je využita na vjezdový prostor, chodník kolem domu a promítá se i na fasádě garáže a části severního křídla domu.

V případě realizace tohoto domu měli klienti předem daný rozpočet a předběžný termín nastěhování. Využili proto služby Design & Build, v rámci které jim byla připravena kompletní projektová příprava i realizace domu tak, aby vše bylo dle jejich přání dodrženo.

Podívejte se také na další Díla architektů ZDE.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl