Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Architekti a jejich vize - očima Jiřičné, Pleskota, Lukeše a Jirana

Architekti a jejich vize - očima Jiřičné, Pleskota, Lukeše a Jirana

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Ministerstvo průmyslu a obchodu hostilo seminář o dopadu cen na kvalitu a bezpečnost staveb

zrušit

3 m 34 s / 25. 6. 2018 / Autor: TV Architect

V pátek 15. 6. 2018 se v rámci akce HRADECKÁ STAVEBKA 1968 + 50 uskutečnilo setkání absolventů školy s jejími studenty a veřejností za účelem připomenutí událostí na škole před padesáti lety a představení její současnosti. Setkání proběhlo v královéhradeckém Adalbertinu, kde architekti prezentovali své pojetí architektury, své vize a představy a jejich proměny. Motto 1968: Minulost už nám nepatří: budoucnost - kdo ví, jestli nějaká bude? Jediný zlomek času, který je nám dán a který můžeme naplnit záslužnými činy, je přítomný okamžik. Akci moderoval Ing. Jiří Stránský, předseda Spolku PRO GOČÁR Hradec Králové.

V úvodu Oldřich Vlasák, předseda Výboru pro regionální rozvoj a cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, stručně nastínil historický vývoj, současný stav i možný budoucí rozvoj Hradce Králové. Poté vystoupil architekt a historik architektury Zdeněk Lukeš, který představil významného architekta Huberta Gessnera, jenž město obohatil o jednu z jeho prvních secesních staveb vůbec - budovu děkanátu Pedagogické fakulty UHK.

Následovala část, v níž architekt Josef Pleskot promluvil o budově ústředí ČSOB v Praze - Radlicích, kterou se svým ateliérem navrhoval. Ve své prezentaci zdůraznil architektonické využití rostlin a zeleně nebo okrajových a stavebně znehodnocených pozemků.   

Poté architektka Eva Jiřičná shrnula své celoživotní působení, zásady své architektonické tvorby a principy, o které by se architektura měla opírat a z kterých by měla vycházet. Ze svých projektů představila interiéry londýnských a newyorských módních obchodů, přístav v Brightonu či oranžerii Pražského hradu. 

Nakonec architekt Zdeněk Jiran z pražské ČVUT nastínil své projekty zabývající se architekturou, designem a územním plánováním velkých územních celků, v nichž klade důraz jak na ekologicky udržitelnou, tak ekonomickou výstavbu.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl