Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti Sigurd Larsen, Dánsko

Profil: Sigurd Larsen, Dánsko

Sigurd Larsen je dánský architekt pracující v Berlíně v oblasti architektury a designu nábytku. Má magisterský titul z Královské akademie výtvarných umění, Školy architektury v Kodani a předtím byl zaměstnán ve společnostech OMA-Rem Koolhaas v New Yorku, MVRDV v Rotterdamu a Topotek1 v Berlíně.

číst více
 1. Pořady
 2. Popis
 3. Projekty
 1. Pořad: Sigurd Larsen

  Zprávy a aktuality

 2. V roce 2009 Sigurd Larsen založil designové studio a nedávno dokončil několik rodinných domů v Dánsku a řadu loftových pokojů v hotelu Michelberger v Berlíně. Jeho nábytek je k vidění v obchodech a galeriích v Berlíně, Kodani, Londýně, Curychu, Helsinkách, Portu, Istanbulu a dalších 12 městech.

  Práce designového studia kombinuje estetiku vysoce kvalitních materiálů s koncepty zaměřenými na funkčnost v komplikovaných prostorech.

  Tým studia tvoří v současné době osm architektů, stavebních architektů a designérů.

  Od roku 2016 je Sigurd Larsen profesorem na mezinárodní univerzitě v Berlíně, kde se prostřednictvím výuky a výzkumu zabývá stavebním designem a vizuální komunikací.

  Od roku 2011 do roku 2017 byl Sigurd Larsen odborným asistentem na Univerzitě umění v Berlíně, kde vyučoval architektonický design spolu s profesorem Enriquem Sobejanem, spoluzakladatelem Nieto Sobejano Arquitectos.

  Od roku 2013 do roku 2015 byl Sigurd Larsen partnerem v dánsko-německé architektonické kanceláři COBE Berlin. Během této doby se podílel na vítězství v soutěži o dům pro taneční kulturu v Bordeaux, na navrhování experimentálního bydlení pro berlínský senát jako součást workshopu a výstavy Urban Living, na návrhu nízkorozpočtového bydlení v Senegalu a na získání několika čestných ocenění a 2. cen v různých architektonických soutěžích.

  Sigurd Larsen je členem Asociace německých architektů, BDA.

  Podívejte se na náš rozhovor z Berlína se Sigurdem Larsenem: Z problému se snažím vytěžit to pozitivní

  Web – Sigurd Larsena
  Instagram – Sigurd Larsen


Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl