Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti Josef Pleskot
Přeskočit reklamu
x

Profil: Josef Pleskot

Architekt Josef Pleskot patří od poloviny osmdesátých let 20. století mezi nejznámější a nejrespektovanější české tvůrce. Vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze. Od roku 1991 vede vlastní architektonickou kancelář AP ATELIER.

číst více
  1. Pořady
  2. Popis
  1. Pořad: Josef Pleskot

    Zprávy a aktuality

  2. Mezi nejznámější realizace se řadí průchod valem Prašného mostu na Pražském hradě, rekonstrukce legendární továrny na vodoměry v Holešovicích, rodinná vila ve Vraném nad Vltavou, přestavba litomyšlského pivovaru, vinařský dům Sonberk nebo sídlo ČSOB v pražských Radlicích. Stojí také za revitalizací industriálního území ostravské Dolní oblasti Vítkovic, kde přestavěl vysloužilý plynojem na koncertní sál Gong, přistavěl nástavbu Bolt Tower na existující vysokou pec.

    1982 - 1990 Krajský projektový ústav Praha - Atelier G 16; 1990 pedagog na FA ČVUT v Praze; vykonával řadu funkcí v Obci architektů a České komoře architektů, od roku 1997 je členem spolku Mánes; vystavuje na mnoha výstavách v Čechách i v zahraničí


Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu