Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Ze Smíchova až na Manhattan, česká firma vybaví svým softwarem 23 mrakodrapů v New Yorku

Ze Smíchova až na Manhattan, česká firma vybaví svým softwarem 23 mrakodrapů v New Yorku

Ze Smíchova až na Manhattan, česká firma vybaví svým softwarem 23 mrakodrapů v New Yorku
16. 10. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: Sharry

Do boje proti šíření virové nákazy v kancelářských budovách vyrazila původem česká PropTech firma Sharry, která nabízí bezdotykové technologie. Ke vstupu do budovy už nebudou lidé potřebovat ukazovat vstupní kartu nebo sahat na tlačítka výtahu. O instalaci této digitální platformy projevila zájem americká developerská společnost SL Green, která chce systém instalovat ve svých 23 budovách.

Jak zajistit bezpečnost a ochranu zaměstnanců v době, kdy řádí pandemie a je jasné, že se koronaviru jen tak nezbavíme? Americká společnost, které patří kancelářské budovy v New Yorku sáhla po návrhu českých vývojářů, kteří přišli s nápadem, jak lze minimalizovat osobní kontakt, aniž by to jakkoli omezovalo samotné zaměstnance. V praxi to znamená, že jim bude stačit mobilní aplikace, která bude propojena s určitou budovou. Skrze ni si budou moci otevřít turnikety v lobby nebo dveře do kanceláře.

„Vytvoření mobilního vstupu a předání nové karty lze vyřídit online, minimalizuje se tím nutnost, aby se dva lidé museli potkat osobně a předávali si plastovou kartu. Zároveň při průchodu turniketem, vám automaticky přivoláme výtah. Pokud výtah ujede, nebo chcete jet do jiného patra, jednoduše na mobilu zvolíte číslo podlaží,” popisuje benefity řešení Ondřej Langr, product manager ze Sharry.

Systém myslí i na návštěvy, zde dostane příchozí prostřednictvím emailu pozvánku s QR kódem, se kterým se bezpečně dostane kam potřebuje. Mobilní aplikace neslouží jen ke vstupu ale také ke komunikaci s kolegy. Skrze ni je možné si rezervovat sdílenou terasu, tělocvičnu nebo parkovací stání. Manažeři a správci budovy mohou skrze ni také rychle a všechny informovat o změnách či případných nově zavedených opatření. Část aplikace funguje též jako virtuální nástěnka, kam si uživatelé mohou psát vzkazy.

„Naše platforma propojuje nejen jednotlivé technologie, ale především všechny lidi v budově navzájem mezi sebou a zároveň i s budovou. Na spolupráci s SL Green jsme si znovu ověřili, že díky několika letům zkušeností, dokážeme naše řešení nasadit do starších budov stejně jako do nejmodernějšího mrakodrapu v srdci New Yorku,” dodává závěrem Josef Šachta, CEO společnosti Sharry.

Doporučujeme:

Jak vypadá bydlení 21. století? Chytře!

Stavba není sen 2 - 4. díl - Inteligentní domácnost

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl