Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zastupitelé Prahy jednají o stavbě provizorní lávky v Troji. Konečná má být postavena za rok

Zastupitelé Prahy jednají o stavbě provizorní lávky v Troji. Konečná má být postavena za rok

Zastupitelé Prahy jednají o stavbě provizorní lávky v Troji. Konečná má být postavena za rok
15. 6. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ ŠJů Popisek: Lávka v pražské Troji, která se koncem roku 2017 zřítila
#lávka
další

Praha provede změnu územního plánu nezbytnou pro realizaci provizorní lávky v Troji ve zrychleném řízení. Dnes o tom rozhodli zastupitelé Prahy. Řízení by se tak mělo zkrátit až o půl roku a změna plánu by mohla být hotova na začátku roku 2019. Stavbu lávky komplikuje absence původní lávky v územním plánu. Provizorní lávka má nahradit most, který se zřítil loni v prosinci. Postavena by měla být příští rok.

Zkrácené jednání znamená, že budou cíleně vypouštěny některé úkony. Konkrétně takzvané společné jednání, což znamená, že městská část, veřejnost i příslušné orgány státní správy mají pouze jednu příležitost se ke změně vyjádřit a připomínkování se tak nebude dělat dvoukolově.

Životnost provizorní lávky má být patnáct až třicet let. Vedení Prahy před měsícem vyhlásilo soutěž na projektanta na umístění lávky. Lávka však nebude finální, ta konečná bude následně vybrána v architektonické soutěži. Architektonickou soutěž na konečnou podobu lávky plánuje město vyhlásit příští rok.

Trojská lávka se zřítila v sobotu 2. prosince 2017, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Případ vyšetřuje policie. Cestující na místě přepravuje přívoz, jehož kapacita bude na konci června rozšířena. Do nové lodi se vejde namísto třiceti až sto lidí.

ČTK, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl