Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Klára Brůhová: Pražské vize

Klára Brůhová: Pražské vize

Klára Brůhová: Pražské vize
18. 6. 2018 / Autor: paseka.cz Popisek: Obálka knihy Pražské vize

Jak mohla Praha vypadat a jak nikdy vypadat nebude. Na to odpovídá publikace, v níž autorka vybrala zajímavé návrhy staveb, které i přes svou dobovou progresivitu neměly spatřit světlo světa.

Nuselský most mohl stát už za první republiky, Petřín a Kampu jsme dnes mohli mít spojenou s asfaltem a automobily, Vyšehrad s krematoriem nebo s činžáky a Letnou s gigantickým průkopem od Vltavy až po Stromovku nebo s komplexem vládních mrakodrapů. Neuskutečněných projektů pro Prahu, smělých, často šokujících, ale někdy i překvapivě vizionářských, najdeme zejména na přelomu 19. a 20. století a na počátku první republiky plno. Autorka z nich vybírá významnější, vizuálně výrazné nebo ve své době nejkontroverznější. Kromě zmíněných míst se kniha věnuje i Staroměstskému náměstí, náměstí Republiky, lokalitám na Malé Straně, Podskalí a Vítkovu. Bohatou dobovou obrazovou dokumentaci doprovázejí výtvarné vizualizace Jana Šrámka a Veroniky Vlkové.

Více informací najdete na stránkách https://www.paseka.cz/bruhova-klara-prazske-vize-fantasticke-stavby-ktere-nikdy-nevznikly/produkt-4643/

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu