Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Z pražského Cukrovarnického paláce se stane hotel

Z pražského Cukrovarnického paláce se stane hotel

Z pražského Cukrovarnického paláce se stane hotel
27. 8. 2018 / Autor: ihned.cz Popisek: Cukrovarnický palác

Bývalé sídlo Investiční a poštovní banky v centru Prahy na Senovážném náměstí koupila rakouská developerská skupina UBM. Památku známou také jako Cukrovarnický palác hodlá přestavět na pětihvězdičkový hotel.

Podíl ve společnosti Paleva, v níž je nemovitost zalistována, má podobně jako u minulého majitele v zástavě J&T Banka. Luxusní hotel chtěla z objektu udělat už skupina J&T, když v roce 2006 nemovitost koupila od Československé obchodní banky. Plány však ztroskotaly z důvodu finanční krize. V hotelovém projektu hodlala pokračovat také ruská společnost UralNěftěGazStroj, která památku koupila od J&T v roce 2014.

Hlavní vídeňská burza

Projekt na přestavbu budovy na hotel má platné stavební povolení. Akvizice podle obchodní ředitelky UBM Development Kateřiny Polákové zapadá do dlouhodobé strategie UBM, která se zaměřuje na hotelnictví.  Společnost UBM je sto čtyřicet pět let stará a její akcie se obchodují na hlavním trhu vídeňské burzy.

Palác byl postaven mezi roky 1912 a 1916 podle návrhu architektů Josefa Zascheho a Theodora Fischera. Plastiky na průčelí vytvořil německý sochař Franz Metzner. Po vpádu armád zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 v budově provizorně přebývali poslanci Národního shromáždění.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl