Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Z domků správců mostů v Amsterdamu se stávají hotely

Z domků správců mostů v Amsterdamu se stávají hotely

Z domků správců mostů v Amsterdamu se stávají hotely
Autor: zdroj lonelyplanet.com Popisek: Meeuwenpleinbrug bridge house
#Amsterdam #hotel
další

Chátrající domky správců mostů, takzvané Bridge houses, mají nové využití. V Amsterdamu tak přibyly nové možnosti turistického ubytování. Svérázné bydlení, na němž se začalo pracovat před šesti lety, je věkově omezené.

V domcích původně bydleli správci mostů. Ti měli za úkol zvedat mosty, když projížděly lodě. Se zavedením centrálního ovládání ale tato profese nebyla třeba, stejně tak ikonické domky pozbyly svého smyslu. To se však změnilo.

Nyní se totiž mohou v  domečcích ubytovat turisté, a zůstat tak přímo v centru dění. Budovy nyní náleží pod společnost Sweets Hotel a ceny pokojů začínají na sto šedesáti eurech, v přepočtu na zhruba čtyřech tisících sto korunách.

Projekt na obnovu domků byl spuštěn v roce 2012. O design interiérů se postaralo hned několik návrhářů a architektů a právě proto každá z budov vypadá jinak — souvisí to ale také s konkrétními dispozicemi pokojů. Ty mají hlavní ložnici, dále malé koupelny i kuchyňky. Snídani si mohou hosté objednat donáškou.

Nejstarší ze zrekonstruovaných hotelových domků pochází z roku 1673 a leží uprostřed říčky Amstel. Kromě příjemného interiéru některé pokoje nabízejí hostům i výlet do dávné historie. Ubytovat se v hotelu mohou pouze lidé starší jednadvaceti let. Prozatím je k přespání určeno jedenáct domků, v budoucnu má přibýt dalších sedmnáct.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl