ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality YIT staví další etapy rezidenčního komplexu Suomi Hloubětín

YIT staví další etapy rezidenčního komplexu Suomi Hloubětín

YIT staví další etapy rezidenčního komplexu Suomi Hloubětín
28. 5. 2018 / Autor: iprn.com Popisek: Pátá etapa Salo rezidence Suomi Hloubětín od YIT
#rezidence
další

Developer YIT začal stavět další dvě etapy Salo a Porvoo svého doposud nejrozsáhlejšího rezidenčního komplexu Suomi Hloubětín v Praze 9. Celkem tři bytové domy s více než sto šedesáti nízkoenergetickými jednotkami vytvoří oddělený polosoukromý blok se zeleným patiem. Dokončení YIT plánuje na podzim 2020.

„Práce na projektu Suomi Hloubětín, vznikajícím na ploše původního brownfieldu v blízkosti dvou stanic metra B, jsou v plném proudu. Vedle zahájené páté a sedmé etapy Salo a Porvoo intenzivně pracujeme také na dokončení předchozích fází Oulu a Turku, které směřujeme na letošní podzim, přičemž byty v nich jsou již zcela vyprodané. V tomto termínu bychom měli dokončit i hrubou stavbu čtvrté etapy Lahti se sto čtyřmi jednotkami, z nichž už je více než polovina prodaná. Poptávka po bydlení v Praze je stále velmi vysoká, jsme proto rádi, že vše běží podle plánu a spuštěním prodeje Salo a Porvoo můžeme nabídku rozšířit o další nové byty ve finském stylu,“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová.

Pátá etapa Salo bude zahrnovat dva osmipodlažní bytové domy s celkem sto jedna jednotkami v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech 32 m2 až 120 m2. Všechny budou disponovat vlastním balkonem, terasou nebo předzahrádkou.

Stejné dispozice nabídne i šedesátka bytů v rámci šestipodlažního domu Porvoo. Obě etapy propojí společné dvouúrovňové podzemní podlaží, kde se kromě parkovacích stání a sklepních prostor bude nacházet i kočárkárna a místnost pro mytí kol a psů. Součástí Salo navíc budou i čtyři komerční prostory. Stejně jako dalších osm fází projektu nesou i tyto dvě jména významných finských měst. Inspirace Finskem bude v Suomi Hloubětín patrná doslova na každém kroku – i ulice a veřejná prostranství budou totiž pojmenované po známých finských osobnostech. V areálu také vznikne mateřská školka od finského architekta Jyrkiho Tasy, která vyroste v sousedství budov Salo a Porvoo.

Typické pro severskou architekturu

Tři domy v rámci etap Salo a Porvoo koncipovali architekti ze studia Loxia Architects Ingenierie do odděleného polosoukromého bloku se společným zeleným patiem, který je podobný klasické městské činžovní zástavbě s vnitroblokem. Tento prostor se vůči svému okolí vymezuje jak vlastní hmotou jednotlivých budov, tak i opěrnými stěnami předzahrádek. Půdorys areálu lemují i jasně definovaná uliční prostranství, jež navazují na související infrastrukturu. Řešení domů je založeno na čistých, přímých liniích typických právě pro severskou architekturu. Tomuto pojetí odpovídají i zvolené odstíny fasády – v případě Salo se opírají o kontrastní prvky ve světlé a tmavé barvě a u Porvoo je to tlumenější šedý tón, v nejvyšším patře podkreslený bílou barvou. Členitost exteriérových stěn zdůrazňují i polozapuštěné balkony a ustoupená podlaží s přesahujícími atikami v posledních patrech. Výrazným prvkem jsou také pevné rámy pro případné slunolamy umístěné na hlavních terasách nejvýše položených bytů.

Vyšší míra soukromí a šetrnost k přírodě

Přirozeným protipólem k jednoduché a čisté koncepci domů je organický tvar patia neboli vnitřního dvorku, jež má při pohledu z oken připomínat různorodost finské krajiny plné jezer a lesů. Součástí takto pojaté společné zahrady budou i drobné herní prvky a soustava zpevněných cest. Je tedy ideálním místem pro setkávání a navazování sousedských vztahů. Díky uzamykatelným brankám poskytuje patio místním obyvatelům navíc vyšší míru soukromí i kontroly nad tím, kdo má do tohoto polosoukromého prostoru přístup. V souladu s požadavky udržitelnosti a šetrnosti k přírodě počítá YIT v Suomi Hloubětín i s vlastním systémem nakládání s dešťovou vodou a s revitalizací říčky Rokytky. Plánované řešení přispěje nejen ke zvýšení biodiverzity v lokalitě, ale podpoří i růst okolní vegetace, čímž vytvoří příjemné prostředí k odpočinku a trávení volného času.

nyv

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl