ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Ve Zvolenu vyroste obchodní pasáž

Ve Zvolenu vyroste obchodní pasáž

Ve Zvolenu vyroste obchodní pasáž
7. 12. 2018 / Autor: Google Street View Popisek: Pozemky, na kterých bude pasáž stát

Nákupní možnosti ve Zvolenu se rozšíří. Společnost Ardis připravuje ve městě na středním Slovensku novou obchodní pasáž, která doplní zónu kolem obchodního řetězce Kaufland. Měla by být otevřena už příští rok před Vánocemi.

Nová pasáž nese pracovní název Obchodní centrum Zvolen a má vyrůst v jihozápadní části města v lokalitě Pod Harajchom. Centrum připravuje developer na nevyužívaných pozemcích, které jsou pokryty náletovou dřevinou. Z jihu bude komplex sousedit s existujícími nákupními centry, nový projekt pak uzavře pasáž ze severní strany.

Nová parkoviště

Objekt má tvořit hala obdélníkového tvaru s výměrou čtyři tisíce čtyři sta padesát jedna čtverečních metrů. Celkově má ​​přibýt pět tisíc sto sedm čtverečních metrů čisté nákupní plochy. Počet provozů investor v záměru, který posuzují úřady, neupřesňuje. Konečné číslo v tomto případě závisí na konkrétních nájemcích.

Vstupy do budovy mají být orientovány k již existujícímu parkovišti. Projekt počítá s vytvořením nových parkových stání. Celkem jich má přibýt sto čtyřicet jedna. V daném čísle jsou zahrnuty i nová stání, která rozšíří stávající parkoviště u Kauflandu.

Na příští rok

„Na hranici parkoviště a stávajícího biocentra Dolní Lanice bude vybudována kolmá opěrná zeď bez násypu s oplocením tvořeným pevným a živým plotem," píše se v záměru. Se stavebními pracemi by se mělo začít v březnu příštího roku. S otevřením celého komplexu se počítá v listopadu 2019. Investor vyčíslil celkové náklady na 3,5 milionu eur.

Společnost Ardis není v segmentu výstavby menších obchodních center nováčkem. Již několik let buduje obdobné provozu především v okresních městech. Kromě vlastních projektů realizuje výstavbu retailových pasáží pro Tesco a Kaufland. Právě projekt ve Zvolenu je příkladem této spolupráce.

red

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu