Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V Praze proběhnou konference o řešení aktuální bytové krize

V Praze proběhnou konference o řešení aktuální bytové krize

V Praze proběhnou konference o řešení aktuální bytové krize
11. 12. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ PatrikPaprika Popisek: Palác Žofín

V hlavním městě dnes budou odborníci na dvou konferencích diskutovat o řešení současné bytové krize. První se koná ráno v Top hotelu, druhá odpoledne na Žofíně. Ceny nemovitostí v Česku v posledních třech letech výrazně vzrostly, například v Praze zhruba o sedmdesát pět procent. Nabídka bytů je dlouhodobě nižší než poptávka.

Na ranní konferenci přislíbili účast například Alena Schillerová, ministryně financí, Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR, Marcela Pavlová, náměstkyně MMR nebo ekonom Michal Mejstřík.

Omezená výstavba

Výstavba nových bytů je nedostatečná a omezená neefektivním a pomalým procesem schválení. V neposlední řadě začínají platit nová pravidla pro financování bydlení,“ píše se v pozvánce.

Na Žofíně vystoupí například Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj, Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady, Hana Pejpalová ze Státního fondu rozvoje bydlení nebo František Lukl, předseda Svazu měst a obcí.

red

Molo by Vás zajímat:

Česká republika má svázané ruce, propadá se mezi rozvojové státy Afriky

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl