Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V Pardubicích postaví polytechnické dílny pro školy i veřejnost

V Pardubicích postaví polytechnické dílny pro školy i veřejnost

V Pardubicích postaví polytechnické dílny pro školy i veřejnost
26. 4. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Prazak Popisek: Bělobranské náměstí, Pardubice

Pardubice podpořily projekt výstavby polytechnických dílen, které budou sloužit školám i veřejnosti. Zastupitelé ho schválili na dnešním jednání. Budoucí centrum vědy a techniky v Pardubicích se dá srovnat s libereckým science centrem, řekl ČTK náměstek primátora Jan Mazuch.

Školy již mají nové moderní technické a přirodovědné učebny, ale není v jejich silách mít nadstandardní vybavení. Polytechnické dílny budou i pro rodiny s dětmi, něco jako je iQLANDIA v Liberci,“ řekl Mazuch.

Investice, které ovlivní vzhled města

Radnice postaví polytechnické dílny v místě bývalých skladů mouky v areálu Automatických mlýnů, poskytnou zázemí i Galerii města Pardubic. Hlavní budovu hejtmanství přestaví na velkou krajskou galerii. Své záměry tam má i soukromý investor, který samosprávám prodal jen část areálu.

„Všechny tyto investice na hodně let ovlivní architektonický vzhled města. Centrální dílny by měly přitáhnout mladé lidi k technice, měly by tomu napomoci,“ řekl Mazuch.

Museum Josefa Gočára

V areálu mlýnů investoři chystají čtyři evropské projekty za šest set dvacet milionů korun, všechny mají být dokončené v roce 2022. Je mezi nimi i proměna prostranství v areálu a muzeum Josefa Gočára v silu, projekty připravují manželé Smetanovi.

Zastupitelé dnes podpořili výdaje 57,6 milionu korun na vybavení polytechnických dílen a městské galerie. Město je bude potřebovat v roce 2021. Objekt a přilehlé pozemky od vlastníků město koupilo za 15,5 milionu korun. Náklady na výstavbu polytechnických dílen se odhadují na sto dvacet pět milionů korun včetně DPH.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl