Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus V Japonsku stojí dům s otáčivým interiérem

V Japonsku stojí dům s otáčivým interiérem

V Japonsku stojí dům s otáčivým interiérem
Autor: Ryuichi Taniura Popisek: Otáčivý dům v japonském městě Mito
#Japonsko #dům
další

Dům v japonském městě Mito má otáčivý interiér, točení umožňuje monstrózní plošina. Jde o návrh Mochidy Atsuky, se kterým se zájemci o tento druh architektury mohou v domě potkat a mluvit s ním o umění a jeho tvorbě.

Architekt Mochida Atsuko si najal tým stavitelů, který mu zajímavý otočný dům pomohl vytvořit. Jde o starý dům po babičce architekta, který byl od roku 2006 neobývaný. Zvenku má rysy klasického domu, působí zastarale.

Dům stojí v japonském regionu Kantō a je vybaven pohyblivým interiérem, který se otáčí o tři sta šedesát stupňů. V podlaze domu nejprve vznikl kulatý průřez, do nějž byla umístěna rotující plošina. Tým pak znovu zařídil interiér tak, aby vypadal přesně tak, jako dřív, a zároveň mu umožnil otáčet se.

Ruční otáčení

Plošina se otáčí ručně. Jak se pohybuje, uspořádání se postupně přeskupuje, otevírá se zvenčí a posunuje se. Dům tak může být upraven pro různé účely podle situace a počtu hostů.

Netradiční dům byl dokončen v roce 2017 a od začátku letošního roku byl otevřen pro návštěvníky. Ti si tak mohou sami vyzkoušet, jak jednoduché je otevřít dům směrem do exteriéru a získat potřebné interiérové uspořádání.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl