Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V italském Janově se zřítila část mostu, v tu chvíli na něm jezdila auta

V italském Janově se zřítila část mostu, v tu chvíli na něm jezdila auta

V italském Janově se zřítila část mostu, v tu chvíli na něm jezdila auta
14. 8. 2018 / Autor: Reuters Popisek: Zřícený most v Janově
#Itálie #most
další

Část mostu se zřítila dnes na dálnici v italském Janově. Stalo se tak před dvanáctou hodinou.

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se dnes přibližně v 11.50 SELČ zřítilo několik desítek metrů mostu Morandi. V tu dobu po něm jezdila auta. Zatím nejsou žádné zprávy o mrtvých či raněných, ale podle záchranářů spadla zhruba desítka vozidel, včetně nákladních. Deníku La Stampa napsal, že pod sutinami mohou být lidé.

Agentura ANSA uvedla, že se zhroutila zhruba sto metrů dlouhá část mostní vozovky. Z fotografií je patrné, že pod některými částmi zřícené stavby jsou budovy a železniční trať. Úroveň vozovky mostu je ve výšce čtyřicet pět metrů. Stavba pochází z šedesátých let minulého století.

Na místě zasahují požárníci, policie a záchranná služba. Podle záchranářů spadla zhruba desítka aut, včetně nákladních. Ředitel záchranné služby Francesco Bermano řekl, že neštěstí způsobilo smrt desítek lidí. V sutinách je podle záběrů rozdrcených několik vozidel.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu