Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality V Brně se bude mluvit o budoucnosti ikonické textilky Mosilana

V Brně se bude mluvit o budoucnosti ikonické textilky Mosilana

V Brně se bude mluvit o budoucnosti ikonické textilky Mosilana
5. 4. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: GOtoBrno.cz

Komise výstavby a územního plánování městské části Brno-střed přijala v uplynulých dnech usnesení o nesouhlasu s plošnou demolicí areálu. Tu plánoval jeho vlastník, soukromá společnost. Komise proto chce spolu se zástupci Brna jednat s majitelem areálu bývalé textilky Mosilana o zachování některých budov tak, aby se neztratila autenticita a identita místa.

Cílem debat bude najít společně řešení o budoucí podobě areálu, kde by měla vzniknout hodnotná zástavba.

Vlastník areálu, společnost plánuje na místě bývalé továrny postavit moderní obytnou čtvrť, která bude navazovat na městskou čtvrť Špitálka, jejíž výstavbu plánuje Brno. Také soukromá společnost chce zachovat historický odkaz na industriální minulost místa. Většina budov je ale v dezolátním stavu a není památkově chráněná. Některé dominantní budovy navíc nevypadají tak, jako při svém vzniku.

Za záchranu části budov v areálu Mosilany bojuje také spolek Za Brno nezbourané. Ten požaduje, aby majitel nechal některé budovy stát a využil je v nově budovaném areálu. 

Areál Mosilany vznikl po 2. světové válce sloučením několika továren na území o rozloze asi čtyř hektarů. Místo vypovídá o textilní minulosti světového formátu. Majitel teď čeká na připravované změny územního plánu města Brna.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl