Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Urbanistická studie odhalí budoucí vzhled pražských Bubnů

Urbanistická studie odhalí budoucí vzhled pražských Bubnů

Urbanistická studie odhalí budoucí vzhled pražských Bubnů
2. 1. 2019 / Autor: IPR Praha Popisek: Praha - Bubny, Zátory

Pražský Institut plánování a rozvoje nechá vypracovat urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory v Praze 7. Stát bude tři miliony korun a vypracuje ji kancelář Pelčák a partner architekti. Vyplývá to ze seznamu zveřejněném ve věstníku veřejných zakázek. Studie bude údajně hotova letos na jaře a bude sloužit jako podklad při schvalování plánované zástavby. V územním plánu jsou Bubny-Zátory vedeny jako takzvané rozvojové území určené k zástavbě. Vzniknout tu má nová čtvrť.

Studie bude zahrnovat území o rozloze zhruba sto deset hektarů. Řešit bude například podobu uliční sítě a vedení takzvané uliční čáry nebo veřejná prostranství. Rovněž bude obsahovat informace o největší možné velikosti budov, ale nebude rozhodovat o jejich konkrétní podobě.

Velká rozvojová území Prahy

Při rozhodování při budoucí výstavbě nebude studie závazná. Pokud nebude chtít stavební úřad rozhodnout v souladu se studií, bude to muset náležitě zdůvodnit, uvedl Marek Vácha, mluvčí IPR.

Bubny-Zátory jsou společně například s Nákladovým nádražím Žižkov nebo Smíchovským nádražím jedním z takzvaných velkých rozvojových území v metropoli. Majitel části pozemků, společnost Orco Property Group, na brownfieldu plánuje postavit novou čtvrť s byty, kancelářskými prostory, školami nebo zdravotnickými zařízeními. Celkově by tu mělo vyrůst 1,2 milionu metrů čtverečních nadzemních ploch.

čtk, nyv

Čtěte také: Transformace pražských brownfieldů nabídne nové byty a občanské vybavení

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu