CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Urbanistická studie odhalí budoucí vzhled pražských Bubnů

Urbanistická studie odhalí budoucí vzhled pražských Bubnů

Urbanistická studie odhalí budoucí vzhled pražských Bubnů
2. 1. 2019 / Autor: IPR Praha Popisek: Praha - Bubny, Zátory
Urbanistická studie odhalí budoucí vzhled pražských Bubnů

Pražský Institut plánování a rozvoje nechá vypracovat urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory v Praze 7. Stát bude tři miliony korun a vypracuje ji kancelář Pelčák a partner architekti. Vyplývá to ze seznamu zveřejněném ve věstníku veřejných zakázek. Studie bude údajně hotova letos na jaře a bude sloužit jako podklad při schvalování plánované zástavby. V územním plánu jsou Bubny-Zátory vedeny jako takzvané rozvojové území určené k zástavbě. Vzniknout tu má nová čtvrť.

Studie bude zahrnovat území o rozloze zhruba sto deset hektarů. Řešit bude například podobu uliční sítě a vedení takzvané uliční čáry nebo veřejná prostranství. Rovněž bude obsahovat informace o největší možné velikosti budov, ale nebude rozhodovat o jejich konkrétní podobě.

Velká rozvojová území Prahy

Při rozhodování při budoucí výstavbě nebude studie závazná. Pokud nebude chtít stavební úřad rozhodnout v souladu se studií, bude to muset náležitě zdůvodnit, uvedl Marek Vácha, mluvčí IPR.

Bubny-Zátory jsou společně například s Nákladovým nádražím Žižkov nebo Smíchovským nádražím jedním z takzvaných velkých rozvojových území v metropoli. Majitel části pozemků, společnost Orco Property Group, na brownfieldu plánuje postavit novou čtvrť s byty, kancelářskými prostory, školami nebo zdravotnickými zařízeními. Celkově by tu mělo vyrůst 1,2 milionu metrů čtverečních nadzemních ploch.

čtk, nyv

Čtěte také: Transformace pražských brownfieldů nabídne nové byty a občanské vybavení

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl