Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Údolní ulice v Brně bude opět otevřena

Údolní ulice v Brně bude opět otevřena

Údolní ulice v Brně bude opět otevřena
25. 4. 2019 / Autor: Wikimedia commons/ Kirk Popisek: Údolní ulice v Brně

Brněnská Údolní ulice se od nedělního večera po roce znovu otevře tramvajovému provozu, auta tudy projedou od 1. května. Při této příležitosti vypraví dopravní podnik společně s Hvězdárnou a planetáriem Brno zvláštní tramvaj doprovázenou kosmonautem, kterým by měl být převlečený ředitel hvězdárny Jiří Dušek, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Údolní se opravovala od náměstí Míru ke křižovatce s Úvozem, oprava směrem do centra ke Komenského náměstí se chystá a mohla by začít nejdříve za dva roky. „Vypravíme tramvaje z Komenského náměstí v 18:00. Pojede dosud dlouhodobě odstavená a nyní zprovozněná tramvaj K3R. V interiéru bude mít tematické polepy připravené ve spolupráci s hvězdárnou,“ uvedla Tomaštíková.

Jak to bude s MHD

Po slavnostní jízdě se očekává opětovné zprovoznění tramvajové linky 4 až na náměstí Míru. V celé trase do Obřan pojede po více než roce a půl, protože se rekonstruovala také ulice Valchařská a Maloměřický most. „Do večerního ukončení provozu ještě zůstane v provozu autobusová linka x4. Noční linka N89 pojede již z neděle na pondělí po pravidelné trase ulicí Údolní,“ uvedla Tomaštíková. Zastávka autobusové linky 68 se vrátí do tramvajové smyčky ze začátku ulice Březinovy až od pondělního rána.

Plánované opravy v Brně

Brno v minulých letech opravilo řadu velkých ulic, jako byla Husova, Milady Horákové, Minská, Horova, Pionýrská či Valchařská, nyní opravuje část Cejlu a Zábrdovické včetně Zábrdovického mostu. V nejbližších letech plánuje opravovat kromě druhé části Údolní také Benešovu, Štefánikovu či Veveří.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl