ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Inovace a technologie To svět neviděl: Nová technologie zbavuje sklo nežádoucích odlesků

To svět neviděl: Nová technologie zbavuje sklo nežádoucích odlesků

To svět neviděl: Nová technologie zbavuje sklo nežádoucích odlesků
7. 11. 2020 / Autor: redakce, Foto: Cafmeyer Gallery, Belgie,  © AGC Glass Europe

Architektura a projektování muzeí a výstavních prostor, nákupních galerií, VIP a sky zón na stadiónech nebo rezidencí s velkoformátovými skly získává zcela nový rozměr. Za vším stojí antireflexní sklo CLEARSIGHT. Nová technologie zpracování mu dodává jedinečné vlastnosti: nanesením speciálního antireflexního povlaku se na tomto typu skla až 10x sníží světelná odrazivost a sklo se stává prakticky neviditelným. Tuto inovativní technologii, která je šetrná k životnímu prostředí, vyvinul světový lídr ve výrobě velkoformátových skel, společnost AGC.

„Odlesky světla vadí nejen aranžérům, ale také projektantům či architektům, kteří musí pracovat se světlem a jeho odlesky. Standardní ploché sklo zhruba desetinu světla odráží, proto jsou předměty umístěné dále od skla špatně viditelné. To je i důvod, proč je nutné instalovat do výloh nákupních center nebo vitrín v muzeích nákladné systémy osvětlení. Při využití skla Clearsight toto odpadá,“ vysvětluje konzultantka stavebního skla Marcela Antlová ze společnosti AGC Flat Glass Czech.  

Vynikající transparentnost a minimální reflexe

Sklo Clearsight dokáže pohltit více než 99 % světla a do prostoru odráží pouze 0,8 % světla. Je tak prakticky neviditelné. Sklo používané běžně ve výlohách či vitrínách přitom odráží až 8 % viditelného světla. Tento jev vytváří zrcadlový efekt, který je pro prezentaci zboží či exponátů nevhodný. Objekty za sklem nejsou zcela jasné. V případě použití skla Clearsight jsou objekty naopak jasně viditelné. Clearsight je totiž při pohledu z vnější strany vysoce transparentní a odráží pouze minimum světla z okolí. Z tohoto důvodu je sklo Clearsight ideálním řešením pro aplikace s vysokými požadavky na vynikající transparentnost a minimální reflexi.

Světelná reflexe v případě zasklení běžným sklem, realizováno Architekti A69, © AGC Glass Europe

Vizualizace v případě použití skla Clearsight s nízkou reflexí,  © AGC Glass Europe

Antireflexní sklo Clearsight je vyrobeno z vysoce průhledného plaveného skla, což zajišťuje vyšší světelnou prostupnost a vynikající reprodukci kontrastů a barev. Clearsight lze také vrstvit, tepelně zpracovat a použít v izolačních dvojsklech a trojsklech. V oknech poskytuje vynikající transparentnost a zaručuje optimální výhled. Ten potom nabízí díky snížené vnitřní reflexi také v noci. Clearsight lze vyrábět s antireflexním povlakem na jedné nebo na obou stranách skla. K dostání je také ve velkých formátech 600 cm x 321 cm.

Vizualizace: Běžné okenní zasklení, © AGC Glass Europe

Vizualizace: Okenní zasklení Clearsight,  © AGC Glass Europe

Vyšší odolnost proti poškrábání

AGC využívá při výrobě skla Clearsight technologii magnetronového povlaku nanášeného rozprašováním. Tím se na skle vytváří odolný povlak vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Clearsight má tak vyšší odolnost proti poškrábání, což je v místech, kde dochází k častému kontaktu lidí se sklem (muzea, výlohy, vitríny apod.) výhodou.

Více informací můžete nalézt na webových stránkách glastetik.czagc-yourglass.com.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu