Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Švýcarská značka Vitra na Designbloku představí systém SoftWork. Osobně jej uvede Jay Osgerby

Švýcarská značka Vitra na Designbloku představí systém SoftWork. Osobně jej uvede Jay Osgerby

Švýcarská značka Vitra na Designbloku představí systém SoftWork. Osobně jej uvede Jay Osgerby
17. 10. 2019 / Autor: Romana Landová, t.z. Designbloku se zúčastní značka Vitra. Foto: Vitra

Letošního Designbloku se zúčastní švýcarská značka Vitra, která na český trh uvede modulární systém SoftWork britského studia Barber & Osgerby. Právě Jay Osgerby se společně s Vitrou zúčastní i doprovodného programu mezinárodní konference Vitra: Desk Is Dead – Stůl je mrtev.

Premiéry uvedení produktu SoftWork na český trh se osobně ujme jeden ze dvojice autorů, designér Jay Osgerby. SoftWork bourá stereotyp kancelářských židlí a stolů a vytváří pohodlné pracovní prostředí kdekoli – v hotelové lobby, na letišti nebo v kavárně. Reaguje tak na proměňující se potřeby a styl práce. „Tradiční pracovní stanice se ubírá stejným směrem jako klasická jídelna v domácnosti – tento archetyp jednoduše zaniká. Fenomén pracovního stolu je překonaný. Vlivem používání mobilních technologií potřebujeme místo, kam příležitostně usedneme, nebo pohodlné místo k odpočinku a setkávání. Podle nás je to jednoznačný směr vývoje,“ uvádí designérská dvojice Jay Barber a Edward Osgerby.

SoftWork je komfortní víceúčelová pohovka, která může vypadat pokaždé jinak dle podoby panelů a vybraných detailů – od stolků a područek až po dělící desky, zásuvky nebo bezdrátové nabíjecí stanice na mobilní telefony. Mobilní stoly a židle lze libovolně seskupovat, přesunovat či postavit stranou a přidáním dalších panelů vzniknou místa pro nerušenou, soustředěnou práci.

Desk Is Dead

Idea víceúčelové pohovky bude na Designbloku představena i v podobě instalace, kterou stejně jako architekturu celé centrální haly navrhla Lucie Koldová. Instalace má tvar šestihranu s vynesenou střechou, tvořenou lany svedenými do jediného bodu a připomínající cirkusové šapito. Cílem je nabídnout návštěvníkům příjemné, kreativní a hravé prostředí a zároveň extrémní variabilitu inteligentního produktu. Na první pohled kancelářský prostor je doplněn nekonvenčními prvky, jako jsou palma nebo barevná zvířata. Atmosféru doplňují i další prvky – například české sklo, porcelánové objekty a zeleň.

Mimo instalace se v centrálním prostoru Designbloku značka Vitra letos také zapojí do doprovodného programu mezinárodní konference Vitra: Desk Is Dead – Stůl je mrtev. Během ní vystoupí designér Jay Osgerby, ředitel českého zastoupení Jiří Zavadil a kurátor a teoretik Adam Štěch, který bude diskuzi moderovat. Vitra konference: Desk Is Dead proběhne v pátek 18. října 2019 a začíná v 18.30 na Garden Stage v centrální hale Průmyslového paláce v pražských Holešovicích.

Psali jsme také:

Olgoj Chorchoj: o začátcích studia, úspěších a přednášce na Designbloku

Co jste, možná, neviděli na Designbloku 2018

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl