Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Světová osobnost architektury Farshid Moussavi bude přednášet v Praze

Světová osobnost architektury Farshid Moussavi bude přednášet v Praze

Světová osobnost architektury Farshid Moussavi bude přednášet v Praze
22. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová

Světově známá architektka Farshid Moussavi navštíví příští týden Prahu, aby se 27. listopadu zúčastnila cyklu přednášek November Talks v Betlémské kapli. Íránsko-britská architektka se proslavila svým unikátním stylem, pro který jsou charakteristické čisté a elegantní linie. Zřejmé je to z jejích projektů, jako je ikonický komplex terminálu jokohamského přístavu, Muzeum současného umění v americkém Clevelandu, interiéry butiků Victorie Beckham nebo nedávno dokončený a velmi obdivovaný rezidenční blok dvou domů ve francouzském Montpellier, kde využila motiv záclon jako základní architektonický element. Pro svůj přínos k vývoji oboru bývá přirovnávána ke Coco Chanel nebo Vivienne Westwood v módě.

Cyklus November Talks pořádá již dvanáctým rokem nadace Sto-Stiftung na šesti předních evropských školách architektury. Na pražské Fakultě architektury ČVUT se koná třetím rokem. Proděkan FA ČVUT, profesor Zdeněk Zavřel uvedl, že řečníky přednáškového cyklu spojuje to, že pracují na mezinárodní úrovni a učí na zahraničních školách. „Propojení česká architektura potřebuje jak sůl,“ zdůraznil.

Čtěte dále :

Architektka Farshid Moussavi přednášela na November Talks v Praze

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl