Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Studenti projektují přestavbu pardubického ghetta v moderní obytný komplex

Studenti projektují přestavbu pardubického ghetta v moderní obytný komplex

Studenti projektují přestavbu pardubického ghetta v moderní obytný komplex
13. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová

Pardubice chtějí přestavět vyloučenou oblast v Husově ulici na moderní rezidenční komplex, kde budou vedle sebe moci žít lidé různých generací a z různých sociálních vrstev. Město vyzvalo studenty architektury, aby vypracovali návrhy přestavby čtyř obytných domů, které v současné době nabízejí 92 bytů, využívaných je ale jen 44. Náměstek primátora Pardubic Jakub Rychtecký řekl ČT24, že proměnou musí projít celá lokalita, nejen byty, aby sem město přilákalo další cílové skupiny lidí. Studenti se proto ve svých návrzích zaměří kromě modernizace domů také na parkovací plochy, dětská hřiště, relaxační zóny i společenské prostory. Město dalo studentům na vypracování návrhů tři měsíce. Poté je vyhodnotí a vybere nejlepší řešení pro vyloučenou lokalitu.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl