Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Soutěž ProCeram pro mladé architekty a designéry je u konce. Vítězové jsou vyhlášeni

Soutěž ProCeram pro mladé architekty a designéry je u konce. Vítězové jsou vyhlášeni

Soutěž ProCeram pro mladé architekty a designéry je u konce. Vítězové jsou vyhlášeni
31. 5. 2019 / Autor: TV Architect Popisek: Studentská soutěž

Ve čtvrtek 30.5. 2019 proběhlo slavnostní vyhlášení anonymní studentské soutěže. Tu pořádala společnost ProCeram. Úkolem studentů architektury a designu byla demonstrace využití velkoformátových keramických dlaždic, které ukázaly technologické možnosti zpracování materiálu. Porota soutěže vyhlásila tři místa a udělila také mimořádnou cenu.

První místo obsadil návrh číslo 4 s názvem Frammi, jehož autorkou je Kristína Zejkanová. Porotě se v tomto případě líbila originalita zpracovávaného tématu, pozitivní dopad na řešení reálného problému (nedopalky na ulicích), kvalitní design, komplexnost a rozsáhlost zpracování, grafická vytříbenost, reálnost použití a technické zpracování.

Druhé místo získal návrh číslo 7 pod názvem Rain Drop a jeho autorem byl Michal Kamas. Porota kladně ohodnotila rozsáhlost, flexibilitu a reálnost využití, použití materiálu za zadavatele, rozměrovou flexibilitu, variabilitu dekoru a rozměru, která opět rozšiřuje možnost využití, využitelnost prvků pro reálné použití se vztahem šetření vodou, ekologii, provázání a design.

Třetí místo získal návrh číslo 5, Vyhlídkový strom autorky Martiny Jandové. Získala jej díky netradičnímu pojetí zpracování k umístění městské zeleně, netradičnímu umístění, jak ve městě, tak i v přírodním prostředí, zapojení nových technologií do celkového návrhu a kvalitnímu zpracování návrhu s velmi zajímavým designem.

S ohledem na nedostatečnou obsazenost této kategorie soutěže, se porota rozhodla udělit pouze mimořádnou cenu za odhodlání ke zpracování obtížnějšího tématu – soutěžnímu návrhu SGRAFITO, autora Jana Bureše.

Předseda poroty Pavel Basl odměnil všechny přihlášené soutěžní projekty. Vzhledem k tomu, že byli pořadatelé nadšeni z četné účasti a ze zpracování soutěžních návrhů, přislíbili na podzim konání druhého kola.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl