Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Smart Innovation Center dokončí v Ostravě multifunkční centrum pro start-upy

Smart Innovation Center dokončí v Ostravě multifunkční centrum pro start-upy

Smart Innovation Center dokončí v Ostravě multifunkční centrum pro start-upy
14. 12. 2017 / Autor: TV Architect

(Krátká zpráva) Multifunkční centrum se zázemím pro rozvojové firmy, vzdělávání a komerční využití postaví v Ostravě společnost Smart Innovation Center (SIC). Město umožnilo převod rozestavěného železobetonového objektu proti Domu kultury města Ostravy z původního vlastníka, společnosti Red House Development, na SIC a pověřilo tuto firmu dostavbou nemovitosti. Primátor Tomáš Macura podle ČTK potvrdil, že SIC má na dostavbu peníze nejen ze schválené dotace, ale také z přislíbeného úvěru. Má také příslib bankovních záruk, které město požaduje pro krytí případných penále, které by město muselo platit, pokud by SIC nesplnil své závazky.

Objekt, který stojí na frekventovaném místě v blízkosti kulturního domu i krajského úřadu, měl být původně krajským sídlem komunistické strany a po roce 1989 zůstal nedokončený. V roce 2008 jej koupila společnost Red House Development za 53 milionů korun, jeho dostavbu ale nedokončila a objekt byl nyní převeden na SIC. Nový vlastník musí stavbu dokončit do konce září 2018.

(nif)

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu