Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Šlechtova restaurace v Praze projde rekonstrukcí

Šlechtova restaurace v Praze projde rekonstrukcí

Šlechtova restaurace v Praze projde rekonstrukcí
19. 3. 2018 / Autor: Magistrát hlavního města Prahy

Společnost Pracom provede rekonstrukci Šlechtovy restaurace. Hosté tak budou moci snad už za dva roky plně využít dominantu pražské Stromovky. Revitalizací projdou i prvky uvnitř budovy Královská dvorana, která je kulturní památkou, jejíž kořeny sahají až do 17. století.

Firma Pracom vyhrála zakázku na přestavbu budovy s nabídnutou cenou zhruba 101,5 milionu korun bez DPH. Vedení města schvalovalo vítěze tendru nadvakrát, protože proti prvnímu výběru se odvolali další dva účastníci soutěže. Výběrová komise v obou případech vybrala Pracom.

Podle Jana Wolfa, pražského radního pro kulturu „má Praha reálné vyhlídky, že za dva roky touto dobou, tedy na začátku letní sezony, budou moci návštěvníci opět využít výjimečné místo pro odpočinek a společenská setkávání.“ V průběhu června letošního roku podepíše Magistrát hlavního města smlouvu a budova bude předána zhotoviteli.

Revitalizovány budou také části uvnitř budovy. Půjde o historické prvky jako například stropní fresky Apollóna s Venuší nebo umělá krápníková jeskyně, v níž byla plastika Poseidona.

Historická budova

Budova je památkově chráněná. Nejstarší část Královské dvorany, jak se dříve budova nazývala, byla postavena v sedmnáctém století. Dostavěna byla v polovině devatenáctého století. Jméno nese po posledním majiteli a provozovateli restaurace Václavu Šlechtovi. Ten ji provozoval až do druhé světové války. Po válce byla restaurace znárodněna a v šedesátých letech z důvodu havarijního stavu zrušena. Stavbu dvakrát poničil oheň a v roce 2002 ji poškodily povodně.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu