ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Inovace a technologie Série Venice Villa: Jedinečný benátský design obkladů a dlažeb pro ty nejzatíženější prostory

Série Venice Villa: Jedinečný benátský design obkladů a dlažeb pro ty nejzatíženější prostory

Série Venice Villa: Jedinečný benátský design obkladů a dlažeb pro ty nejzatíženější prostory
11. 6. 2019 / Autor: ProCeram Popisek: Obklady a dlažby Venice Villa

Unikátní série Venice Villa předního italského výrobce obkladů a dlažeb FMG (Fabbrica Marmi e Graniti) je nadčasový výrobek, který se hodí do každého interiéru. V rozhovoru s Markem Palmou, vedoucím obchodního oddělení společnosti ProCeram se dozvíte, co je na něm tak jedinečného.

Představte našim čtenářům sérii Villa Venice.

Série Venice Villa vychází z předlohy slavných benátských designů „terasa“ v moderním provedení. Série kombinuje vzhled drceného mramoru s jeho fragmenty umístěnými v barvené cementové hmotě, ovšem s vynikajícími vlastnostmi plně probarvené slinuté dlažby. Výsledkem je dokonale propracovaná série, která je určena pro nejzatíženější prostory. V poslední době se objevilo mnoho sérií, které tento design terasa kopírují. Jedná se ale o materiály, které mají glazuru a design terasa je natištěn na povrchu.

Jaký je postup výroby?

Venice Villa je ojedinělý výrobek, který má fragmenty zalisované v celé síle střepu a díky tomu ve svých technických parametrech nemá konkurenci. Vyniká ale i svou rozmanitostí barev a fragmentů, které jsou výsledkem elegantní, osobité kombinace představ italských návrhářů.

Kam se tenhle produkt hodí?

Tato série je určena pro ty nejzatíženější prostory. Konkrétně lze ale říct, že se dokonale hodí jako jednotící prvek vybavení bytu, rodinného domu, rekreační chaty nebo například hotelu. Díky plně probarvenému střepu jsme vám schopni v našem výrobním závodě vyrobit schodišťové prvky, tvarovky na fasádu, k bazénu a podobně. S materiálem lze pracovat obdobně jako s přírodním kamenem, říká Marek Palma, vedoucí obchodního oddělení společnosti ProCeram.

Jaké existují možnosti výběru?

Kolekce je k dispozici ve třech povrchových úpravách: přírodní, leštěné a strukturované, které oslavují tuto tradici. Budeme-li se bavit o variantách povrchu, k dispozici je povrch naturale / matný, lesklý a strukturovaný pro venkovní použití s protiskluzem, takzvaný R11. Z hlediska barevnosti jsou k dispozici varianty béžová, grafitová, růžová, zelená, korálová nebo žlutá. Dále bílá, zinková, stříbrná, šedá, slonovinová, zemská.

Jaká je nejlepší vlastnost tohoto materiálu?

Je to plně probarvený střep a díky tomu možnost širokého využití. Zároveň neglazovaný povrch a tím pádem velmi dlouhá životnost materiálu díky vysoké odolnosti proti hloubkové opotřebení/obrusu a plně probarvenému střepu v podstatě není možné opotřebením / ošlapáním „poškodit“ – nezbavím se horní vrstvy, celá síla produktu má stejné složení. Je to věrná kopie přírodního terasa v moderním kabátě, na kterém se designově podíleli přední italští architekti. Tím, že jde o přírodní design, životnost produktu je nadčasová.

Kam se na tento poklad italských mistrů mohou architekti a designéři přijít podívat?

V rámci České republiky existuje několik možností: showroom v New Living Center v Pražských Stodůlkách, showroom ProCeram v Brně, v Karlových Varech, Outletový showroom v Uhřiněvsi, výrobní závod TechnoArt ve Všerubech. Otevřeli jsme ale také showroom v druhém New Living Center v Bratislavě.

nyv

Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury
Nový díl

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu