Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Sarkis: Dnešní svět přináší nové výzvy pro architekturu

Sarkis: Dnešní svět přináší nové výzvy pro architekturu

Sarkis: Dnešní svět přináší nové výzvy pro architekturu
28. 12. 2018 / Autor: youtube.com Hashim Sarkis

Téměř měsíc od uzavření bran letošního architektonického bienále v Benátkách byl 18. prosince 2018 oznámen kurátor nadcházejícího ročníku, kterým se stal děkan MIT Hashim Sarkis. Společné téma pro nadcházející výstavu bude oznámeno až v příštím roce, ale již nyní Sarkis prohlásil, že „dnešní svět přináší pro architekturu nové výzvy a těší se na spolupráci s budoucími účastníky z celého světa, aby společně představili, jak se k těmto výzvám postaví.”

Hashim Sarkis se narodil v roce 1964 v libanonském Bejrútu, absolvoval bakalářské studium architektury na Rhode Island School of Design (1987) a následně magisterský stupeň na GSD Harvard University (1989), doktorát tamtéž (1995) a následně také vyučoval ateliéry, historii a teorii (1995-2015).

Odborná činnost

Následně pracoval v řadě ateliérů včetně Rafaela Moneo a působil jako programový ředitel neziskové organizace Plan B usilující o zlepšení prostředí na Středním Východě. V roce 1998 založil současně v Cambridge a Bejrútu svoji vlastní architektonickou praxi. V říjnu 2014 byl jmenován děkanem MIT (Massachusetts Institute of Technology). Sarkis byl již v roce 2016 členem mezinárodní poroty benátského bienále a zároveň vystavoval v albánském (2010) a americkém (2014) národním pavilonu v Giardini
Doba konání sedmnáctého bienále architektury se opět prodlouží a potrvá v době od 23. května až do 29. listopadu 2020.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu