Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Rooseveltův most v Plzni čeká oprava. Jaké uzavírky a dopravní komplikace čekají řidiče?

Rooseveltův most v Plzni čeká oprava. Jaké uzavírky a dopravní komplikace čekají řidiče?

Rooseveltův most v Plzni čeká oprava. Jaké uzavírky a dopravní komplikace čekají řidiče?
9. 5. 2019 / Autor: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia Popisek: Rooseveltův most v Plzni

Rooseveltův most spojující čtvrť Roudná s centrem Plzně projde kvůli zhoršenému stavu mostní konstrukce rozsáhlou opravou. Rekonstrukce s sebou přinese na čtyři měsíce dopravní omezení a uzavírky pro motoristy i pěší. Kompletní oprava za zhruba dvacet pět milionů korun by měla být dokončena do konce listopadu, řekl ČTK primátorův náměstek odpovědný za dopravu Michal Vozobule.

„Uvědomujeme si, že stavební práce přinesou obyvatelům značné komplikace, ale oprava tohoto důležitého mostu je skutečně nezbytná,“ uvedl. Most o celkové délce kolem dvou set metrů se skládá ze tří částí, které mají rozdílná technická řešení. Směrem od centra je to mimoúrovňové křížení s Tyršovou ulicí, dále je to estakáda nad ulicemi Truhlářská a Kamenická a nakonec most přes řeku Mži.

Co všechno opraví

„Na celém mostě budou obnoveny vnější železobetonové římsy a části chodníků. Pokud to bude možné, instaluje se částečně zpátky kamenná pásková dlažba a poškozené díly dlažby se vymění. Bude opraveno zábradlí a ošetřeno novým protikorozním nátěrem a kompletně obnoven povrch vozovky,“ popsal Martin Lukeš z městské organizace Správa veřejného statku. Nosnou konstrukci i spodní část přes Tyršovu ulici stavebníci očistí, opraví a natřou ochranným nátěrem. U mostu přes Mži vymění poškozené kamenné obklady a konstrukci natřou. Opraví schodiště z mostu do Kamenické ulice.

Etapy prací

Opravy mostu si vyžádají dlouhodobou výluku dopravy na mostě a omezení provozu pod mostem v Tyršově ulici. V první etapě se most zcela zavře pro veškerou dopravu kromě MHD od 13. května do 30. června. Následně od 1. července do 28. srpna bude most zcela uzavřen pro veškerou dopravu. Od poloviny května do poloviny července opravy omezí i provoz v Tyršově ulici, kde bude uzavřen vždy jeden jízdní pás pod mostem a provoz se přesune do protisměru. Omezení se týká i chodníků na mostě. Do 30. června budou neprůchodné částečně, od 1. července do 15. července se pro chodce úplně zavřou a potom až do 17. listopadu budou opět neprůchodné částečně.

Čtk,nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl