ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Díla architektů a designérů Rekonstrukce haly zrealizovaná v rekordním čase využívá střídmé barvy a skládanou dlažbu

Rekonstrukce haly zrealizovaná v rekordním čase využívá střídmé barvy a skládanou dlažbu

Rekonstrukce haly zrealizovaná v rekordním čase využívá střídmé barvy a skládanou dlažbu
14. 8. 2020 / Autor: Romana Landová, TZ. Realizace proběhla v rekordním čase. Foto: build&build

Společnost Build&build s.r.o. byla minulý rok v květnu oslovena pro zpracování projektu a následnou realizaci školícího centra pro firmu AD Technik, která se specializuje na automobilový průmysl. Cílem návrhu bylo v rozmezí několika měsíců vytvořit vzdušný prostor s kvalitními povrchy tak, aby v říjnu mohl být spuštěn zkušební provoz.

Nové prostory vznikly rekonstrukcí stávajících halových prostor. Základním koncepčním přístupem bylo větší otevření vstupní chodby do prostoru samotné školicí haly – tím vznikla charakteristická šikmá linie zkosené stěny sociálního zázemí, která se propisuje do prostoru školicí haly a pokračuje v šikmé linii zkosením pracovně užitného baru v prostoru haly. Toto zešikmení se dále opakuje u nástupní hrany zvýšeného podia, které bylo nutno vytvořit pro zapuštění měřící technologie a zvedacích plošin. Nástup do školicí haly je umocněn použitím velké celoskleněné plochy vstupních dvoukřídlých dveří s nadsvětlíkem. Tím je zajištěno i vhodné vizuální propojení vstupu s kanceláří školitele a samotné haly.

Zajímavý barevný akcent

Ze vstupní chodby je přístupné sociální zázemí, kde je místnost s pisoáry, dvoj-umyvadlo, samostatné wc a úklidová komora. Po vstupu do haly prosklenými dveřmi je po pravici umístěn prostor takzvané „chill“ zóny, baru, kuchyňky, která je výchozím místem pro školitele i pro školící. Je tvořen dlouhou kuchyňskou linkou s mnoha zásuvkami a skříňkami, dřezem a pracovní plochou. Pro školicí je vytvořen zkosený ostrůvek–bar, který je výškově nastavitelný i pro klasické barové posezení. Samotný prostor pro školení je vyhrazen zejména pro technologie a měřící přístroje, pro které byl vyhrazen prostor po obvodu haly.

Hlavním prostorovým prvkem je pracovní pódium, ve kterém bylo nutno připravit technologické otvory, kanálky, propustky a šachty pro umístění požadovaných technologií. Z barevného a materiálového hlediska byl zvolen velmi střídmý koncept, využívající bílou, černou, šedou a červenou barvu. Použitý odstín červené je totiž brandem osazených přístrojů. A právě červenou barvou je akcentována „chill“ zóna – skříňky kuchyňské linky. Celé zázemí je drženo v tónech šedivé podlahy a bílých stěn, ve školicí hale je červená barva použita pro skříňky v zázemí a dotváří spolu s přístroji zajímavý barevný akcent v jinak barevně neutrálním prostoru.

Rychlá realizace zadání

Pro optické snížení celého prostoru haly byla použita tmavě šedá barva pro horní polovinu stěn haly a celý strop. Z použitých materiálů je pro vstupní chodbu využita dlažba v tmavě šedé barvě, na podlaze v hale je použita PVC skládaná dlažba. K povrchu zvýšeného pódia slouží epoxidová stěrka v šedé barvě. Zásadní se ukázala velmi náročná elektroinstalace, řešení osvětlení celého halového prostoru, a v neposlední řadě akustika. Všechny oblasti se podařilo efektivně a rychle vyřešit, jelikož od zadání projektu po předání realizovaného díla uběhlo přibližně 5 měsíců.

Autor fotogalerie: build&build

Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury
Nový díl

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu