ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Rekonstrukce stanic metra a válka o terasu DBK pokračuje

Rekonstrukce stanic metra a válka o terasu DBK pokračuje

Rekonstrukce stanic metra a válka o terasu DBK pokračuje
6. 6. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ A. Savin Popisek: Stanice metra B Anděl
#rekonstrukce
další

Uzavřená část metra B Anděl bude brzy otevřena. V plánu jsou další opravy eskalátorů v různých stanicích metra, což zapříčiní jejich částečné uzavření. Výstup z metra C ve stanici Budějovická, který je od ledna zavřený, bude pravděpodobně také brzy otevřen. Magistrát se však nevzdává a navzdory posudkům, jež si nechali vypracovat zástupci DBK, hájí své dosavadní stanovisko.

Oprava eskalátorů ve stanici metra B Anděl skončí. Otevřít veřejnosti by se měla o několik dní dříve než bylo avizováno, tedy v pátek 15. června. Ukončení oprav je podle mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Anety Řehkové v plánu na začátek příštího týdne.

Letos je se plánuje oprava eskalátorů i v dalších stanicích pražského metra. Podle Řehákové bude v říjnu uzavřena část stanice metra B Karlovo náměstí. Oprava jezdících schodů je údajně to jediné, co brání kompletnímu bezbariérovému vybavení stanice. Úpravy tento rok čekají také stanice metra C Florenc a Opatov. Zcela uzavřeny by však být také neměly.

Pasáž na Budějovické

Kontroverzní je také uzavření pasáže na Budějovické, tu magistrát musí opět zprůchodnit. Od lednové uzavírky terasy před DBK v Praze 4 a pasáže pod ní panují v této městské části sváry. Podle magistrátu, který prostor nechal zavřít, je místo nebezpečné pro život a je třeba přistoupit k jeho demolici. Na druhé straně radnice Prahy 4 a zástupci DBK tvrdí, že se magistrát chová nesmyslně a že takové zásahy nejsou třeba.

Ministerstvo dopravy nicméně městu uložilo prověřit možnost zpřístupnění pasáže do doby, než bude problém vyřešen. Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek říká: „Pasáž mezi severním a jižním vestibulem je klíčovým komunikačním uzlem v této lokalitě. Rozhodnutí magistrátu uzavřít podchod poškozuje všechny, nejvíc handicapované , seniory a matky s kočárky.“

Příliš mnoho podpěr

Ministerstvo rozhodlo na základě odvolání DBK, kterému se nelíbilo, že má být terasa zbourána. I přesto už je připravený projekt demolice, po kterém mělo dojít ke shánění potřebných povolení. Podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana ministerstvo svým rozhodnutím posvětilo správnost postupu města. Připustil ale také, že možnost zprůchodnění pasáže město již prověřovalo a následně vyloučilo. „Na základě statického posudku jsme museli stavbu podepřít podpěrami, kterých je takové množství, že bezpečný průchod neumožňují, “ dodává Hofman. O případu si můžete více přečíst v článku TV Architect Boj o přežití terasy na Budějovické.

nyv

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu